Medale karateków na zawodach w Drawsku Pomorskim

W minioną sobotę 7 maja reprezentacja Karate Kyokushin z Morynia wzięła udział w II Międzynarodowym Pucharze Pomorza Karate Kyokushin zorganizowanym przez MUKS OYAMA Drawsko Pomorskie.

W zawodach udział wzięło prawie 350 zawodników z kilkunastu klubów, w tym dwie reprezentacje z Niemiec. Turniej uczcił 10-tą rocznicę powstania Klubu Kyokushin Karate w Drawsku Pomorskim. Nasz klub wystawił mocną 12 osobową reprezentację. Nasi zawodnicy zaprezentowali wysoki sportowy poziom wyszkolenia i udowodnili, że ciągle robią duże postępy na drodze Kyokushin Karate. Do Morynia przywieźliśmy 16 medali (6 złotych, 3 srebrne, 7 brązowych), co uplasowało nasz klub na II miejscu w klasyfikacji drużynowej. Wejście do finału było bardzo trudne ponieważ w każdej kategorii startowała duża grupa zawodników – trzeba było wygrać 4-5 walk w systemie pucharowym. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, które z pewnością zaprocentują w przyszłych startach.

- Przybył Piotr – (chłopcy 10-11 lat) 3 miejsce w walkach, 3 miejsce w kata
Dalsze miejsca zajęła Adamczewska Olga i Żmuda-Trzebiatowska Daria, które również reprezentowały nasz klub.

Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce – Drawsko Pomorskie
2 miejsce – Moryń
3 miejsce – Szczecin
4 miejsce - Świnoujście
W zawodach wystąpiły między innymi reprezentacje z Niemiec, Koszalina, Kołobrzegu, Gubina, Zielonej Góry, Szczecinka, Nowego Tomyśla, Złocieńca i innych miast.

Wyjazd sfinansowany został z dotacji z Gminy Moryń oraz środków własnych klubu.