Reklama [góra]

"Rowerami po przygodę" - rajd rowerowy uczniów Szkoły Podstawowej w Trzcińsku Zdroju [foto]Już po raz ósmy odbył się trzydniowy rajd rowerowy po terenie powiatu gryfinskiego. Organizatorami wyprawy rokrocznie jest UKS Orlik Trzcińsko, przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju i Stowarzyszeniem na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju. 

W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Rowerami po przygodę” - poznajemy ciekawe miejsca powiatu gryfińskiego. Wzięło w nim udział 25 uczniów i uczennic z trzcińskiej podstawówki. Opiekunami byli doświadczeni rowerzyści: Elżbieta Stypczyńska, Jacek Limanówka, Michał Zieliński, Jarosław Płotkowski i Piotr Przytuła.

Przez trzy weekendowe dni dzieci poznawały ciekawe miejsca powiatu gryfińskiego umiejscowione na terenie gmin Banie i Trzcińsko, oraz na przyległych powiatu pyrzyckiego. Nocleg był w gościnnych progach szkoły w Swobnicy, gdzie uczestnicy mogli korzystać z hali sportowej, stołów do tenisa. Drugi dzień wypełniony był wspaniałą wycieczką po nieznanych dotąd terenach pokazanych rajdowcom przez regionalistę pana Andrzeja Krywalewicza..

W te trzy dni dzieci mogły poznać tajniki małej ojczyzny, sympatycznie spędzić czas, z dala od komputerów, czy telewizji, oraz zintegrowac się z gronem pedagogicznym.

Za pomooc w organizacji rajdu dziękujemy opiekunom, oraz panom Grzegorzowi Śliwce, Dariuszowi Koster, Andrzejowi Płotkowskiemu, Jerzemu Zgodzie, Dominice i Grzegorzowi Bielom. Specjalne podziękowania dla Zarządu powiatu gryfińskiego za dofinansowanie projektu.

Rajd został dofinansowany ze środków powiatu gryfińskiego, za co organizatorzy bardzo dziękują.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.