Reklama [góra]

Sąd skazał odpowiedzialnego za śmiertelny wypadek sprzed ośmiu lat


Zdarzenie miało miejsce w dniu 23 grudnia 2008 r. Tego dnia około godz. 21:15 na drodze krajowej K-31 na odcinku drogi Krzypnica-Gryfino kierujący samochodem osobowym śmiertelnie potrącił pieszego Franciszka Z. po czym odjechał z miejsca zdarzenia. 

W toku prowadzonego śledztwa gryfińscy policjanci wykonali szereg czynności procesowych i poza procesowych, dokonali sprawdzeń warsztatów samochodowych. Podjęte w tej sprawie czynności nie doprowadziły do ustalenia sprawcy śmiertelnego potrącenia. Postępowanie zostało umorzone z powodu nie wykrycia sprawcy.

Umorzenie postępowania nie oznaczało zaniechania dalszych czynności w tej sprawie. Po prawie dwóch latach od zdarzenia gryfińscy kryminalni w wyniku bardzo żmudnej pracy ustalili,że sprawcą śmiertelnego potrącenia jest 20 letni Szymon D., mieszkaniec naszego miasta.

Jak ustalili policjanci na drugi dzień po śmiertelnym potrąceniu 20 latek w jednym z warsztatów dokonał naprawy uszkodzeń samochodu /przednia szyba, reflektor, boczne lusterko.W chwili dokonania tych ustaleń Szymon D. przebywał poza granicami kraju i ukrywał się na terenie jednego z europejskich państw.

W listopadzie ubiegłego roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania Szymon D. został aresztowany na terenie kraju Unii Europejskiej i przekazany polskim organom ścigania.

W marcu bieżącego roku Sąd Rejonowy w Gryfinie skazał Szymona D. na karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.


Źródło: KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.