Reklama [góra]

Sportowo-kajakowo w Centrum Wodnym w Schwedt


17 maja grupa uczniów z chojeńskiego Gimnazjum uczestniczyła w kolejnym już spotkaniu treningowym w centrum Wodnym w Schwedt i pod okiem Dirk Bowitzki trenera, a także Mistrza Świata w sporcie kajakowym poznawali tajniki tego sportu. 

Mimo mało sprzyjającej aury, zajęcia odbyły się na wodzie. Dzięki pomocy p. Konopki jako tłumacza, uczestnicy mogli dokładnie zrealizować założenia treningowe trenera Bowitzkiego. 

W przyszłości uczniowie wezmą udział w projekcie polsko-niemieckim, który obecnie jest w przygotowaniu. Po zajęciach trener Dirk Bowitzki pochwalił wszystkich uczestników, jednak na duże wyróżnienie według jego opinii zasłużyli nasi uczniowie Karol Żywicki i Dominik Bednarczyk, którzy prawdopodobnie wystąpią pod koniec czerwca w Kajakowych Mistrzostwach Schwedt. 


W tym roku szkolnym przewidziane są jeszcze 3 treningi i według opinii uczestników kontakt ten będzie cyklicznie wznawiany. Dyscyplina ta jest mało popularna, zwłaszcza w naszym regionie, więc tym bardziej trzeba korzystać z możliwości współpracy z Centrum Wodnym w Schwedt i opieki trenera z Niemiec spod ręki którego wyszło wielu mistrzów Niemiec i nie tylko. O dalszej współpracy będziemy informować na bieżąco.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.