Reklama [góra]

Tornado? Huragan? Co zniszczyło las w okolicach Dębna? [video]


Czy przez las w okolicach Dębna przeszło tornado? Nawałnica, która przeszła we wtorkowy wieczór łamała drzewa, a niektóre wyrywała z korzeniami. 

Według Zachodniopomorskich Łowców Burz doszło do zjawiska "microburst", jest to pionowe zejście powietrza, które uderza w ziemię, wiać może wtedy z prędkością ponad 200 km/h.

Kilkanaście minut po przejściu nawałnicy na naszym portalu zamieściliśmy zdjęcia i film przesłany przez czytelnika Wojciecha. Materiały zostały opublikowane między innymi w telewizji TVN24 oraz Polsat News.

Jak informuje Nadleśnictwo Dębno, wstępnie określono, że skutki huraganu występują na obszarze około 600 ha a masa drzew do usunięcia to około 3 tys. m sześciennych. W okolicach miejscowości Grzymiradz i Smolnica wprowadzono zakaz wstępu do lasu.

- W chwili obecnej służby leśne przystępują do porządkowania terenów po kataklizmie. Po uporządkowaniu terenu informacja o odwołaniu zakazu zostanie niezwłocznie podana do wiadomości - czytamy w komunikacie Cezarego Augustyniaka, Nadleśniczego Nadleśnictwa Dębno.fot. Nadleśnictwo Dębno

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.