Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska

Dnia 04.06.2016 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska.

W zawodach wzięło udział 289 zawodników z 17 ośrodków z Polski oraz Niemiec i Rosji. Polskę reprezentowały kluby z Reska, Mielna, Koszalina, Tymienia, Drawska Pom., Szczecinka, Złocieńca, Szczecina, Świnoujścia, Morynia, Kołobrzegu, Lubina, Zielonej Góry, Lipna, Postomina. Sędziom głównym zawodów był sensei Andrzej Kłujszo 4 dan prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate. Zawody odbywały się na trzech matach w kategoriach wiekowych i wagowych w systemie kumite lekki kontakt, semi kontakt oraz full kontakt.

Wszystkie walki odbywały się według przepisów Polskiego Związku Karate oraz Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate, stały na bardzo wysokim poziomie i były prowadzone fair play.

Karate Kyokushin Moryń reprezentowało 19 zawodników, wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazali pełnie swoich umiejętności i 12 razy stawali na podium. Na najwyższym stopniu stanęli i tym samym zdobyli złote medale: Marcel Adamczewski, Wiktoria Wiergowska, Vanessa Florczak oraz Oliwia Białek, srebrne medale zdobyli: Karolina Iwaniak, Martyna Kijana oraz Daniel Gibowski a brązowe medale wywalczyli Piotr Przybył, Maciej Przybył, Igor Rados, Kinga Rozkrut oraz Wiktor Hadała. Gratulujemy medalistom jak i tym którym tym razem nie udało się stanąć na podium.

Klasyfikacje drużynową wygrała Polska przed ekipami z Niemiec i Rosji.