Reklama [góra]

/center>

Uczennice z Chojny jadą na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych


Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie Magdalena Braszka i Magdalena Chatłas pojadą do Łodzi. Dziewczęta zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Finału XXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych z PKN Orlen, który odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2016r. na Stadionie AZS Łódź. Po analizie wyników ze startów w rundzie jesiennej 2015 oraz wiosennej 2016 zawodniczki zostały wytypowane jako te, które spełniają wymogi regulaminowe dotyczące ilości uczestnictwa w Czwartkach oraz prezentują poziom sportowy na co najmniej "średnim krajowym".


Jesienią i wiosną stadion na "Górce" przy Zespole Szkół gościł uczestników XXII edycji Czwartków. W tej edycji odbyło się 6 zawodów oraz siódmy - Finał Powiatowy. Młodzi sportowcy rywalizowali o prawo uczestnictwa w Finale Krajowym "Czwartków". Do Łodzi pojadą najlepsi z najlepszych. Warunkiem jest udział w finałowych zawodach oraz uzyskanie wyniku dającego szansę na skuteczną rywalizację z najlepszymi zawodnikami "Czwartków LA" w kraju.

Podczas finału powiatowego, w którym startowało 142 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych powiatu gryfińskiego 18 osób z powiatu zostało zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych z PKN Orlen.

Uczennice z chojeńskiej dwójki biegły na dystansie 300 m, każda w swojej kategorii wiekowej uzyskując najlepsze wyniki w powiecie. To duży sukces, ponieważ w zawodach tych startowaliśmy pierwszy raz i to dzięki przychylności Rady Rodziców z dwójki. Wyjazdy na zawody były sfinansowane przez Radę Rodziców. Należałoby również dodać, iż zaplecza do uprawiania lekkiej atletyki dwójce nie ma. Dlatego sukces ten uważamy za jeszcze większy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.