Reklama [góra]

Będą uczyć jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą - akcja profilaktyczna w GądnieBezpieczna Woda to akcja profilaktyczna prowadzona będzie za pośrednictwem ratowników WOPR. Zadaniem ich będzie informowanie, prowadzenie pogadanek, zabaw edukacyjnych oraz dystrybucja przygotowanych materiałów promocyjnych. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 sierpnia na plaży w Gądnie. 

Organizacja akcji promującej bezpieczny wypoczynek nad wodą to jednodniowe miasteczko profilaktyczne, gdzie ratownicy zachęcać będą do aktywnego uczestnictwa w zadaniach przygotowanych na stacjach obejmujących tematykę: głównych przyczyn utonięć, wpływu środków psychoaktywnych na organizm człowieka (wykorzystując alkogogle i alkomat) zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zasady bezpieczeństwa nad wodą. 

W czasie prowadzenia miasteczka, ćwiczenia będą odbywały się na fantomach: pokazy udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED, działania edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy (RKO, pozycja bezpieczna, zadławienie, padaczka, etc.). Dodatkowo osoby zainteresowane będą mogły spróbować swoich sił w pozorowanej akcji ratowniczej. Poznanie zasad postępowania, w momentach zagrożenia życia, będzie przydatne nie tylko w niebezpiecznych sytuacjach występujących nad wodą, ale także w życiu codziennym, kiedy szybkie przyjście z pomocą jest niezwykle ważne.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.