Reklama [góra]

Jest opinia biegłego w sprawie eksplozji i pożaru targowiska w Osinowie Dolnym [foto] [video]


Jest już opinia biegłych w sprawie eksplozji i pożaru targowiska w Osinowie Dolnym. Biegły wskazał na zwarcie instalacji elektrycznej. 

Do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dotarły dwie opinie w sprawie pierwszego jak i drugiego pożaru.

- Jeżeli chodzi o główny pożar, biegły wskazał na zwarcie instalacji elektrycznej i jednocześnie wskazał na kilka przyczyn, które mogło to zwarcie spowodować, między innymi przeciążenie instalacji elektrycznej albo jakieś wadliwe podłączenie. W tym zakresie prokurator zlecił dokonanie opinii uzupełniającej - mówi nam rzecznik prokuratury Małgorzata Wojciechowicz -  przy drugim pożarze biegła wskazała, że przyczyną było zaprószenie, przy czym zaprószenie nie będące wynikiem działania karygodnego osób trzecich tylko prawdopodobnie będące konsekwencją tego pierwszego pożaru. 

Przypomnijmy, że wybuchło stoisko z fajerwerkami, zwarcie instalacji mogło doprowadzić do zapalenia się materiałów pirotechnicznych.

Do eksplozji i pożaru na targowisku doszło pod koniec marca br. Kilka godzin po ugaszeniu targowiska, ogień pojawił się w innej części bazaru. Zniszczonych zostało ponad 20 stoisk handlowych i kilka samochodów. 11 osób zostało rannych.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

3 komentarze:

 1. Co proszę? Wybuch słychać kilkanaście kilometrów dalej, a pani biegła uznaje, że pożar był wynikiem awarii instalacji elektrycznej? To już lepiej po prostu umorzyli by to śledztwo bez wydawania opinii, bo tak śmieją się zwyczajnie w twarz ludziom, którzy na Osinowie stracili dorobek swoje życia. W głowie się nie mieści...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to było do przewidzenia ,ze prawdy nie powiedzą

   Usuń
 2. ale jaja........

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.