Reklama [góra]

Gmina chce zwolnić radnego


Pod koniec czerwca wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska wystosowała wniosek do Rady Powiatu w Gryfinie o wyrażenie zgody na zwolnienie swojego pracownika a zarazem radnego Rady Powiatu w Gryfinie Arkadiusza Łysika. 

A. Łysik pełni funkcję sekretarza gminy, jego pracodawca zarzuca mu naruszenia w zakresie wykonywanych przez niego obowiązków służbowych oraz utratę zaufania. Sprawę przez dwa miesiące badała Komisja Spraw Społecznych Rady Powiatu, która sprawdzała czy podstawą wniosku nie jest sprawowanie mandatu przez radnego.

Komisja spotkała się z przedstawicielami gminy i radnym. Z wyjaśnień A. Łysika wynika, że sprawowana przez niego funkcja radnego od początku kadencji nie była wspierana i akceptowana przez wójt. W ostatnich miesiącach stanowisko sekretarza było przenoszone do różnych pomieszczeń. Według ustaleń komisji radny nie jest zapraszany na okolicznościowe wydarzenia a podczas jednej z imprez został oddelegowany do pracy na stanowisku... parkingowego.

Wniosek złożony przez wójt gminy został uznany przez Komisję Spraw Społecznych za bezzasadny, ostateczną decyzję podejmą radni powiatowi podczas sesji w czwartek 15 września.

Osoby sprawujące mandat radnego podlegają szczególnej ochronie. Pracodawca chcąc zwolnić pracownika - radnego lub zmienić mu warunki pracy musi każdorazowo otrzymać zgodę Rady.

1 komentarz:

  1. W CHOJNIE BYŁ PODOBNY PRZYPADEK ZE ZWOLNIENIEM SEKRATARZ GMINY I UDAŁO SIĘ.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.