Reklama [góra]

/center>

Pielgrzymowali do sanktuarium w Siekierkach [foto] [video]


Musieli wstać wcześnie rano, do przejścia było około 30 kilometrów. Po raz czwarty z Chojny ruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. 
Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Miłosierni jak Ojciec, Miłosierni jak Maryja". Uczestnicy wyruszyli w trasę o godz 7:00 spod kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie .

Do pokonania meli blisko 30 kilometrów był też czas na odpoczynek i regeneracje sił. Radosna grupa pielgrzymów modliła się i śpiewała.

W trasę wyruszyło 146 osób w różnym wieku od najmłodszych po młodzież kończąc na starszych. Wszyscy mieli jeden wspólny cel, bliżej poznać Boga oraz zanieść swoje intencje do Sanktuarium w Siekierkach gdzie podczas mszy świętej uczestniczyło już 163 uczestników.Podziękowania od organizatorów:

Jako organizatorzy chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w IV Pieszej Pielgrzymce z Chojny do Siekierek; słowa wdzięczności kierujemy do osób, które szczególnie pomogły przy organizacji tego dzieła. Gorąco dziękujemy księdzu proboszczowi z Godkowa – ks. Markowi Winnickiemu i księdzu proboszczowi z Morynia - ks. Marianowi Augustynowi za ugoszczenie nas oraz wszystkim parafianom, którzy przygotowali postoje i posiłki dla pielgrzymów; dziękujemy piekarni Maxx za upieczenie chlebów i pączków, panu Robertowi Cabanowi za przewiezienie pielgrzymów z Siekierek do Chojny oraz księżom Mariuszowi Matuszakowi i Bogdanowi Przybyszowi za pomoc w organizacji. Na słowa szczególnego wyróżnienia i podziękowania zasługują wszystkie panie, które upiekły ciasta i przygotowały kanapki oraz gospodarze, którzy w piątek przyjęli pielgrzymów z całej Polski pod swój dach. Naszą wdzięczność kierujemy również do tych, którzy finansowo wsparli organizację pielgrzymki, kupili napoje i kiełbasy na ognisko. Dziękujemy kierowcom samochodów za pomoc tym, którzy nie dawali rady oraz przygotowanie postojów. Dziękujemy wreszcie osobom udzielającym się na trasie: drogówce, śpiewającym, grającym, niosącym flagi i tubę oraz wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób chcieli uświetnić pielgrzymkę. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim księżom, którzy służyli sakramentami i naukami oraz siostrze, która powiedziała konferencję.
Nade wszystko pragniemy jednak podziękować Panu Bogu za łaskę, jaką nas obdarzył; że mogliśmy się spotkać i wspólnie pielgrzymować – Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Pielgrzymom towarzyszyli nasi reporterzy - Przemysław Kaweński i Mateusz Szelążek. Zapraszamy do obejrzenia reportażu video oraz fotorelacji.
Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.