Reklama [góra]

Flesz nominowany do PulitzeraW Zamku Książąt Pomorskich spotkały się najlepsze gazetki szkolne z całego województwa zachodniopomorskiego na Gali Szkolnego Pulitzera, organizowanej przez Kurier Szczeciński. Wśród zaszczytnego grona nominowanych do nagrody głównej znalazł się zespół redakcyjny gazetki szkolnej Flesz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie prowadzony przez Dorotę Dobak-Hadrzyńską. 


Pomysłodawca konkursu, znany dziennikarz Kuriera Bogdan Twardochleb podkreślił dostosowanie się młodej redakcji do nowych wyzwań, gdyż gazetka ukazuje się nie tylko w wersji biuletynu, ale ostatnio także w wersji gazetki ściennej, bloga oraz internetowej wersji pdf do pobrania. Zdobywcą tegorocznego Pulitzera Szkół Podstawowych jest „Pogodna” ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Uroczystość poprzedziły warsztaty dziennikarskie, podczas których uczniowie zwiedzali ekspozycje zamkowe i najnowsze sale po przebudowie wraz z panem Tomaszem Wieczorkiem, a także warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotoreportera Kuriera Szczecińskiego, Dariusza Bugajskiego.

W sali Anny Jagiellonki odbyła się także konferencja prasowa z dyrektorem Centurm Kultury Zamek w Szczecinie Barbarą Igielską oraz jej zastępcą Wiesławem Lewocem, podczas której Fesz otrzymał odpowiedź na swoje pytanie, czy są jeszcze koncerty organowe w wyremontowanej sali Bogusława. Jak wynika z informacji pani dyrektor, instrument został przekazany bazylice mniejszej w Szczecinie i złożony jest projekt na sfinansowanie nowego instrumentu organowego.

Na zakończenie przedstawiciele Flesza Martyna Kania oraz Martyna Linkiewicz wraz z innymi redakcjami odebrały cebulki krokusów od organizatora akcji „Krokusowa Rewolucja” Sylwiusza Mołodeckiego, by ją kontynuować w Chojnie.

Fundatorami tegorocznych nagród byli: „Kurier Szczeciński”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, a współorganizatorem Gali był Zamek Książąt Pomorskich.


Fotografia z nominacją: Przedstawiciele Flesza Martyna Kania oraz Marytna Linkiewicz, opiekun redakcji Dorota Dobak-Hadrzyńska, redaktor naczelny Kuriera Tomasz Kowalczyk oraz Bogdan Twardochleb.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.