Reklama [góra]

Maraton profilaktyczny w chojeńskiej podstawówce


W środę 16 listopada w auli Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chojnie, odbył się maraton profilaktyczny. W maratonie wzięło udział po sześciu najlepszych uczniów z klas piątych i szóstych. Celem tej akcji profilaktycznej było wytypowanie najlepszych klas, posiadających największą wiedzę o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą środki i substancje uzależniające oraz wiedzę o sposobach radzenia sobie z sytuacjami w przypadku kontaktu z osobami, które takie substancje posiadają. 

Uczniowie byli typowani na podstawie testu wiadomości: „Czy wiesz jakie ryzyko niosą ze sobą alkohol, papierosy, e-papierosy, Internet i gry komputerowe?” opracowanego przez szkolnego psychologa – Wiktora Wolszczaka. Maraton profilaktyczny prowadziła Pani wicedyrektor, pedagog Halina Szczygieł. W komisji oceniającej zasiadali: Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych BarbaraPawełczak, pracownik Urzędu Gminy Pani Leokadia Pohorecka, pedagog szkolny Ewa Mróz i psycholog Wiktor Wolszczak. 

W trakcie trwania maratonu toczyła się prawdziwa walka pomiędzy poszczególnymi zespołami. Obecny duch walki i zdrowej rywalizacji przeplatał się ze wspólną współpracą w grupach klasowych o najlepsze miejsca. W trakcie trwania maratonu uczniowie prowadzili ożywioną dyskusję, odpowiadali na pytania, tworzyli scenki potencjalnego zachowania się w trudnych sytuacjach społecznych, podawali przykłady zmiany stylu życia na bardziej prospołeczny i rodzinny, prezentowali własne plakaty dotyczące antyreklamy środków uzależniających.Wytypowane zostały cztery najlepsze klasy. Miejsce pierwsze zajęła klasa VI a, miejsce drugie klasa V a i VI b, miejsce trzecie klasa VI d.


Wiktor Wolszczak- szkolny psycholog
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.