Nasi strażacy na ekstremalnym Maratonie Komandosa

Strażacy z powiatu gryfińskiego wzięli udział w ekstremalnym Maratonie Komandosa, który odbył się pod koniec listopada w Lublińcu.

Nieliczni, najbardziej wytrwali decydują się na udział, do przebycia mieli dystans maratoński 42,195 km, trasa wymagająca po leśnych ścieżkach z licznymi wzniesieniami. Funkcjonariusze pokonali ten dystans w pełnym umundurowaniu, ciężkie buty oraz plecak z zawartością 10 kg, który ważony był na starcie oraz zaraz po przybyciu na metę. Kreatywność wypełnienia plecaków nie znała granic od gazet, po wodę w butelkach, ciężarki czy też piach. U naszych funkcjonariuszy sprawdzonym sposobem były ciężarki.

Wśród uczestników nie zabrakło naszych strażaków, wśród których byli: zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Jacek Rudziński, funkcjonariusze KP PSP w Gryfinie: sekc. Wojciech Greguła oraz str. Marcin Janiszyn.

Reprezentacja KP PSP Gryfino stanęła na podium: sekc. Wojciech Greguła, w klasyfikacji funkcjonariusze PSP został najszybszym strażakiem w Polsce, zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej, a str. Marcin Janiszyn był drugi wśród strażaków.

Maraton Komandosa ukończył cykl biegów, w zestawieniu „Szelmy Komandosa” po przebyciu trzech dystansów tj. „ćwiartki”, „połówki” oraz ostatniego „pełnego” królewskiego dystansu:
17 miejsce zajął st. bryg. Jacek Rudziński. sekc. Wojciech Greguła uplasował się na 6 miejscu.

Celem imprezy było zawodnictwo wśród służb mundurowych oraz promowanie zdrowej aktywności fizycznej.