Reklama [góra]

Nocne czytanie bajek w Mieszkowicach [foto]


Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach w nietypowy sposób spędzili noc z 25 na 26 listopada. Gdy wydawało się, że w piątkowy wieczór szkolne korytarze milkną, dwudziestu trzech drugoklasistów zjawiło w szkole, by wziąć udział w nocnym czytaniu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przewodnim tematem spotkania było hasło ,,Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”

Imprezę otworzyła Magdalena Łączkowska, która zachęciła uczniów do czytania książek i obcowania z nimi każdego dnia, czasami nawet nocą. Wprowadzeniem do zabawy było obejrzenie prezentacji multimedialnej pt. „Urodziny Pluszowego Misia”, którą przedstawiła Jolanta Linkiewicz.
W akcję włączyli się również rodzice - Anita Kiełbasa i Ewelina Piątak, które czytały książki ,,Przygody Misia Bruno’’ oraz ,,Puchatkowe zaklęcie’’. Natomiast uczennica klasy IVC Zuzanna Kwiatkowska czytała utwory Czesława Janczarskiego ,,Przygody i wędrówki Misia Uszatka”. Dzieci miały okazję zaprezentować własne pluszowe maskotki, które przyniosły do szkoły i w kilku zdaniach o nich opowiedzieć oraz narysować ich portret.

Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenkę ,,Pluszowy miś”, przy której świetnie się bawiły ze swoimi pluszakami. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli wystawę ,,Misiowa biblioteczka”.Około godziny 21 wszyscy zasiedli do przygotowanej przez rodziców kolacji. Przed snem uczniowie oglądali bajki,,Miś Uszatek” i „Przygody Paddingtona”.

W sobotni ranek każde dziecko otrzymało zakładkę do książki ufundowaną przez panią Katarzynę Wawruszczak. Dla wszystkich uczestników była to niesamowita noc i wielka przygoda z książką w szkole.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.