Reklama [góra]

Od 100 do 500 tys. dotacji z DIROW dla mieszkańców powiatu gryfińskiego [foto] [video]Przedsiębiorcy z powiatu gryfińskiego mogą starać się nawet o pół miliona złotych wsparcia na rozwój działalności. Pieniądze przygotowano również dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich rozpoczęła właśnie nabory wniosków o dotacje. 

DIROW, czyli Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich to stowarzyszenie, które jest Lokalną Grupą Działania znajdującą się na terenie powiatu gryfińskiego i skupiającą swych zasięgiem 7 gmin - Chojnę, Widuchową, Banie, Cedynię, Mieszkowice, Moryń i Gryfino.

W tym tygodniu odbywały się spotkania informacyjno - konsultacyjne dotyczących zasad opracowania wniosków w ramach ogłoszonych naborów o dofinansowanie.

Jak jest cel stowarzyszenia?
Stowarzyszenie DIROW pomaga promować obszary wiejskie. Ich celem jest działalność edukacyjna, informacyjna oraz szkoleniowa mająca na celu poprawę spójności społecznej, ekonomicznej i przestrzennej z Unią Europejską na poziomie regionalnym oraz krajowym.Spotkanie DIROW polegało na dotarciu do wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych. Podczas wydarzenia, osoby zainteresowane mogły się dowiedzieć kto może ubiegać się o dofinansowanie, jakie są kwoty oraz jakie należy spełnić warunki i jak poprawnie napisać wniosek o przyznanie pomocy i prawidłowo sporządzić biznes plan.

Nabory ogłoszone w listopadzie są z zakresu:
1. Podejmowanie działalności gospodarczej - 100 tyś. zł
2. Rozwój działalności gospodarczej - max 200 tyś. zł
3. Tworzenia bądź rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego - 500 tyś. zł
4. Zachowanie dziedzictwa lokalnego - 300 tyś. złKto może ubiegać się o dofinansowanie?
O dofinansowanie ubiegać się może osoba fizyczna, która jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, jest pełnoletnia oraz mieszka na obszarze wielskim objętym LSR (Lokalna Strategia Rozwoju [w skrocie LSR] jest dokumentem, który stanowi podstawę do działań podejmowanych przez Lokalną Grupę Działania [LGD] w ramach Programu Rozwoju Obszarow wiejskich).Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.