Reklama [góra]

/center>

Interwencja senatora w sprawie niskich peronów


Szczeciński senator Grzegorz Napieralski zainteresował się niezbyt dobrym stanem peronów na stacjach kolejowych w naszym regionie. W ostatnich latach przeprowadzoną modernizację trasy kolejowej, zmienił się również tabor. Niskie perony sprawiają jednak spore problemy przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągu. 


Na zdj. Senator Grzegorz Napieralski. 
O sprawie pisze "Gazeta Chojeńska". Senator Platformy Obywatelskiej Grzegorz Napieralski złożył na ręce ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oświadczenie w tej sprawie:

- (...) W czasie dyżurów senatorskich mieszkańcy skarżą się na fatalny stan peronów i niedostosowanie ich do nowoczesnych pociągów. Problem ten dotyka m.in. mieszkańców Chojny wsiadających do pociągów w tej miejscowości. Problemem jest także niski peron na stacji Szczecin Podjuchy. Wsiadanie do pociągu jest problematyczne dla seniorów, małych dzieci oraz osób podróżujących z wózkami dziecięcymi czy rowerami. Proszę o uwzględnienie przebudowy peronów i dostosowanie ich do potrzeb dzisiejszych czasów. Proszę o informację, na jakim etapie są prace przy modernizacji peronów na szlakach Pomorza Zachodniego ze szczególnym uwzględnieniem linii kolejowej: Szczecin – Gryfino – Widuchowa – Chojna – Mieszkowice – Boleszkowice – Wrocław.

4 komentarze:

 1. Czas najwyższy coś zrobić z tymi naszymi peronami.Jutro wybieram się do ortopedy ,jadę pociągiem i już mi się słabo robi na myśl wsiadaniu i wysiadaniu.Pociągi bardzo ładnie się teraz prezentują,jadą bardzo szybko,tylko dostać się do nich,to tragedia.

  OdpowiedzUsuń
 2. jw zgadzam sie to jest horror

  OdpowiedzUsuń
 3. tory i tabory unijne a perony jeszcze z PRL :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Stacja Widuchowa takze jest tego przykladem przy remoncie torów powinni uwzględnić wysokosc peronów dla starszych osob jest wielki problem zeby chociaz noge postawic na 1 stopien a co dopiero podciągnąć sie zeby wdiasc

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.