Reklama [góra]

Tak dla drogi S6? Stosowna uchwała pojawi się na sesji w powiecie


Mieszkańcy pomorza od wielu lat czekają na drogę ekspresową S6, która znacznie ułatwiła by podróż ze Szczecina do Trójmiasta. Rząd chce jednak odłożyć inwestycję w czasie. Poseł na sejm Stanisław Gawłowski zwrócił się do samorządowców z prośbą o podjęcie uchwał popierających budowę drogi. 

Uchwała w sprawie zajęcia stanowiska dotyczącego poparcia budowy drogi ekspresowej S6 znalazła się w programie obrad Rady Powiatu w Gryfinie.

- Droga krajowa nr 6 jest jedną ze strategicznych dróg na Pomorzu Zachodnim, łącząc ze sobą dwa największe miasta województwa zachodniopomorskiego. Z punktu widzenia rozwoju naszego regionu, budowa drogi ekspresowej S6 wpłynie na poprawę dostępności do istniejących ośrodków gospodarczych oraz turystycznych pasa nadmorskiego. Dzięki poprawie infrastruktury drogowej region stanie się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów, przez co planowana inwestycja jest w pełni zasadna - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Poseł na sejm RP Stanisław Gawłowski w piśmie zaadresowanym do starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego wyraża niepokój w związku z wypowiedzią Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita, który na początku października przyznał, iż dla Ministerstwa priorytetem na Pomorzu nie jest budowa drogi ekspresowej S6, lecz ułatwienie dostępu do Portu Gdynia lub ewentualnej realizacji obwodnicy trójmiasta.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.