Reklama [góra]

/center>

Adwent w XXI wieku, kto oczekuje na przyjście zbawiciela? [video]


Adwent to dobry czas kiedy możemy się zatrzymać i spojrzeć na sprawy, których na co dzień nie dostrzegamy, to jeden z ważniejszych okresów dla katolików. Jednak w XXI wieku postępujący konsumpcjonizm wypiera prawdziwie idee świąt. 

W dobie internetu i telefonów zapominamy o ważny rzeczach. Jesteśmy pochłonięci życiem "w sieci". Dzięki postępowi mamy dostęp np. do nowoczesnej medycyny czy możliwości załatwienia wielu spraw za pomocą kilku kliknięć, ten sam postęp stał się jednak w wielu dziedzinach również przekleństwem.

To nie jedyny problem dzisiejszych czasów, żyjemy szybciej, chcemy szybciej się bogacić, mieć wymarzone auto, mieszkanie, sprzęt rtv... ludzie stali się niewolnikami pieniądza.

Czy w tym całym zgiełku nie zapomnimy o rodzinie, przyjaciołach, miłości i o tym, że adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.

Ten temat poruszyli nasi reporterzy, którzy rozmawiali z proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie - ks. Janem Zalewskim. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

2 komentarze:

  1. Wczoraj podczas Rorat,ksiądz Jan bardzo mile zaskoczył nasze dzieciaczki.Każde z dzieci otrzymało czekoladkę ,ale nie taką zwykłą.To były ślicznie zapakowane i pięknie ozdobione ,smaczniutkie czekoladki.Wiem coś o tym ,bo dorośli też zostali obdarowani.Pięknie było wczoraj ,dzisiaj też i codziennie z resztą.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czyli żeby promować zabobony trzeba już cukierki rozdawać? Dobrze!

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.