Reklama [góra]

Berlin: To był zamach, ciężarówka mogła zostać skradziona - piszą niemieckie media [video]


Ciężarówka na polskich tablicach rejestracyjnych, która wjechała w tłum ludzi podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Berlinie mogła zostać skradziona. Nie wiadomo co się stało z polskim kierowcą. 

Agencja Reuters podała wcześniej, że w kabinie ciężarówki, która wjechała w tłum ludzi w Berlinie znaleziono ciało Polaka, jednak wycofała się z tych informacji. Z kolei dziennik Die Welt podał, że sprawcą zamachu jest Pakistańczyk a pasażer zginął od ran postrzałowych.

Tych doniesień nie potwierdza jednak policja. Również Ambasada RP w Berlinie zdementowała, że martwa osoba w kabinie to Polak. We wtorek koło południa ma odbyć się konferencja prasowa, do tego czasu służby nie będą przekazywać żadnych informacji dla mediów.

W zdarzeniu do którego doszło w poniedziałek 19 grudnia po godz. 20 przy Breitscheidplatz w dzielnicy Charlottenburg zginęło co najmniej 9 osób, a około 50 zostało rannych.

Wiadomo, że ciężarówka należy do firmy transportowej z Sobiemyśla koło Gryfina.O zdarzeniu pisaliśmy w artykule Ciężarówka wjechała w tłum ludzi, auto jest z naszego regionufot. tvp info

1 komentarz:

  1. Właśnie to Religia robi z ludzi.
    Z nauką polecisz na księżyc, z religią wlecisz w wieżowce.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.