Reklama [góra]

Burmistrz Chojny popełnił przestępstwo? Będzie zawiadomienie do prokuratury?


Na wniosek radnych zostanie zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Chojnie. W programie obrad znajdują się dwa projekty uchwał oraz przedstawienie protokołu z kontroli w sprawie funkcjonowania Polsko - Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. 

Pod głosowanie zostanie poddany projekt uchwały w sprawie złożenia zawiadomienia do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w Szczecinie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Adama Fedorowicza (na zdjęciu).
Komisja rewizyjna, która przeprowadzała kontrolę stwierdziła nie tylko naruszenia finansowe ale również fakt zamieszkiwania burmistrza wraz z rodziną od 15 miesięcy w pomieszczeniach PNCKiS.

Drugi projekt uchwały dotyczy złożenia zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Gminy Chojna.

- Zamieszkiwanie burmistrza Adama Fedorowicz wraz z rodziną w pomieszczeniach PNCKiS wskazuje na wykorzystywanie stanowiska do osiągnięcia własnych korzyści. Brak ponoszenia opłat może wskazywać na bezpodstawne i nieujawnione wzbogacenie się kosztem Gminy Chojna, czyli jej mieszkańców. Jest oczywiste, że żaden inny mieszkaniec Gminy Chojna nie skorzystałby z takiej formy zamieszkiwania, choć wielu remontuje swoje mieszkania. Doszło tu do ewidentnego wykorzystania stanowiska do osiągnięcia swojego celu, czyli zamieszkania w pomieszczeniach Polsko-Niemieckiego Centrum, korzystania ze wszystkich mediów i niepokrywanie kosztów z tym związanych. W powyższym stanie realizacja znamion przestępstw określonych w art. 231 kk. nie podlega wątpliwości. Mając na uwadze powyższe należało wnieść jak na wstępie - czytamy w uzasadnieniu.

Początek sesji w czwartek 15 grudnia o godz. 11:00. Sesję będzie można na żywo oglądać na naszym portalu. 

20 komentarzy:

 1. Adaś pójdzie pierdzieć w Pasiaki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jutro zabieram swój majdan i lece do Krajnika Górnego bo przed świętami będę malować mieszkanie. Do kogo mam się zwrócić po klucze? Wiem że nasz Burmistrz jest mocarzem, ale żeby aż tak mieć mieszkańców w poważniu to należy mu się POKOJOWA nagroda NOBLA w dziedzinie LOKATOR ROKU - JAK MIESZKAĆ I NIE PŁACIĆ

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj Adaś, znowu się obudzisz i nie będzie TELERANKA...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ktoś ma dużo , to chce jeszcze więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przed świętami robić takie rzeczy człowiekowi...

  OdpowiedzUsuń
 6. I zniknie ten szyderczy uśmieszek z jego twarzy

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyżby nasi Radni nabrali odwagi do tego żeby wreszcie ukrucić bezpańskie poczyniania naszego Burmistrza?
  Najbardziej w tej sytuacji ciekawi mnie kto z bezradnych będzie zaciekle bronił oblicza pańskiego w tak klarownej i beznadziejnej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Adamie. Niech się Pan nie martwi, wszystko będzie dobrze.
  Odsiedzi Pan swoje, spłaci Pan długi, a potem już tylko fajne życie na garnuszku pomocy społecznej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj wiem , ze naruszył prawo...tylko ludzie....Tak z ręką na sercu....co drugi wykorzystuje swoją stanowisko dla własnych korzyści... Pani w mięsnym po kilka plasterków w torebeczka, Pan w markecie nie wystawi towaru z promo dla klienta bo tylko sztuka przyszła.... Nie chce powiedzieć , ze się na to godze tylko pytanie jak bardzo to było krzywdzące dla nas. Lubimy krytykować i jeździć po ludziach jak im się coś zarzuca. Poczekajmy do rozwiązania sprawy zanim zaczniemy używać nocnych słów. Mimo że Pan Adam do ideałów nie należy ( jak każdy z nas) to i tak fi lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O czym Pani tu pisze ? O lubieniu kogoś ,czy może o tym,że ktoś nadużywa władzy ?Proste :jeżeli ktoś wynajmuje pomieszczenie to musi za to zapłacić,jeśli nie płaci to popełnia przestępstwo.

   Usuń
 10. Szok biednych ludzi bez pracy eksmitują prąd i wodę odcinają a tu ludzie tacy jak Pan Adama z dosyć wysokim wynagrodzeniem take żeczy wyprawiają wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. kiedyś pisaliście o znacznym wzroście kosztów eksploatacji/olej opałowy/ na te CENTRUM to teraz już wiadomo dlaczego takie koszty?

  OdpowiedzUsuń
 12. widać sami anonimowi katolicy zabierają głos w tych komentarzach jeżeli porządny człowiek chce kogoś osadzać,lub wyrażać swoje opinie o kimś to nich to robi jawnie i nie robi z siebie aniołka- bo nim na pewno nie jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaa... I zaraz jutro, znając Adasia, będzie ten "nieanonimowy" miał kontrolę, problemy z załatwieniem sprawy w urzędzie itd.
   A od katolików to się odwal.

   Usuń
  2. Więc skoro jesteś taki prawy to dlaczego piszesz jako anonim?

   Usuń
 13. taaaa... i sam sobie odpowiedziałeś jaki z ciebie porządny obłudny aniołek a katolików to na pewno nie mierzę jedną miarą,bo nie ja jestem od tego tylko tam gdzie wszyscy trafią kiedyś

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest to dziwne pan burmistrz nie patrzy na innych ludzi tylko patrzy aby sam miał lepiej . Ja pochodzę z domu dziecka nie mam rodziny starałam się o mieszkanie i nie dostałam a jak to jest sprawiedliwość na tym świecie

  OdpowiedzUsuń
 15. ale on sobie tego mieszkania nie przyznał będąc burmistrzem, otrzymał je jako nauczyciel 20 lat temu zgodnie z obowiązującym wtedy prawem i posiada je dalej zgodnie z literą prawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga. I co? Nadal jest biednym nauczycielem? to mieszkanie służbowe.

   Usuń
 16. Zaraz na początku lat 90 nawiedzeni politycy głosili ,że politycy urzędnicy muszą dobrze zarabiać to wtedy nie będzie korupcji!Sami widzimy jaka jest prawda. Łapówki są zdecydowanie wyższe!Np nie słychać aby pijany kierowca próbował przekupić policjanta wręczając mu np 2000 zl!Może Pan Adam zarabiał za mało?Ludzie kogo wybieracie- dla niektórych zawsze będzie mało!Nasz minister finansów oficjalnie zarobił 39 a wydał 35 mln!Taką mamy Polskę!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.