Reklama [góra]

CBA w elektrowni Dolna Odra, pięć osób zatrzymanychKierownik, trzech inspektorów i biznesmen zostali zatrzymany przez funkcjonariuszy szczecińskiej Delegatury CBA w sprawie korupcji przy remontach i modenirzacji elementów infrastruktury Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi wraz z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej i przyjmowania korzyści w zamian za ustalenie sposobu wyłonienia wykonawcy, realizacji procedur jego wyłonienia, nadzór nad przebiegiem i końcowy odbiór robót.Już wcześniej szczecińscy agenci CBA zabezpieczyli nośniki danych i dokumentację w blisko 40 miejscach: biurach i mieszkaniach osób związanych z realizacją remontów i inwestycji w Elektrowni Dolna Odra.

W kolejnym etapie śledztwa, w tym tygodniu, funkcjonariusze CBA zatrzymali kierownika nadzoru i trzech inspektorów z Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie oraz biznesmena. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nadużycia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów i korupcji menadżerskiej. Trwają czynności śledcze w szczecińskiej prokuraturze regionalnej.

Warto zaznaczyć, że Elektrownia Dolna Odra na działalność remontową rocznie przeznacza 50-70 mln zł, a latach 2007-2013 było to ok. 700 mln zł.

Postępowanie swoim zakresem obejmuje czyny w stosunku do mienia wielkiej wartości.

W Nowym Czarnowie pod Gryfinem funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się latem br., pisaliśmy o tym w artykułach Łapówki w Elektrowni Dolna Odra, pracownicy usłyszeli zarzuty oraz Funkcjonariusze CBA weszli do elektrowni Dolna Odra.Źródło, fot.: Piotr Kaczorek , CBA

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.