Reklama [góra]

Powiat wyda blisko 9 milionów złotych na inwestycję [foto] [video]


Takiej zgody i spokoju nie ma chyba w żadnym samorządzie w regionie. W powiecie jednogłośnie uchwalono budżet na 2017 rok. Tylko na inwestycję powiat przeznaczy w przyszłym roku blisko 9 milionów złotych. 

Dochody zaplanowano w kwocie 74 201 498,65 zł, a wydatki w kwocie 77 431 498,65 zł. Planowany deficyt w wysokości 3 230 000,00 złotych ma zostać po części pokryty kredytem w kwocie 2 milionów i środków własnych.W 2017 roku wydatki majątkowe związane są głównie z inwestycjami z zakresu drogownictwa, planowana jest między innymi przebudowa ulicy Armii Krajowej w Gryfinie, dróg powiatowych nr 1404Z (Trzcńsko Zdrój - Białęgi) oraz 1384Z (Kłodowo - Trzcińsko Zdrój), przebudowa mostu w ciągu ulicy Mickiewicza w Chojnie wraz z dojazdami czy przebudowa i modernizacja dróg stanowiących trasy dojazdowe do szkół. Wśród planowanych inwestycji znajduje się również przebudowa sali gimnastycznej oraz termomodernizacja budynku SOSW w Chojnie, utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej, modernizacja instalacji ppoż. w budynkach ZSP nr 2 w Gryfinie i DPS w Nowym Czarnowie oraz współudział w rozbudowie Szpitala Powiatowego w Gryfinie.

Podczas sesji przewodniczący rady Roman Michalski odczytał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. W głosowaniu projekt przeszedł jednogłośnie.

- 10 lat temu zaczęliśmy od porządkowania finansów powiatu, który znajdował się w dość tragicznej sytuacji finansowej, był program naprawczy, który zrealizowaliśmy w stu procentach (...) myślę, że efekty, które osiągnęliśmy dzisiaj pokazują, że warto było (...) trzeba próbować zjednywać ludzi (...) jesteśmy otwarci na uwagi, nikt nie ma monopolu na mądrość i wiedzę, myślę, że ważna jest transparentność i konsekwencja oraz ograniczanie kosztów (...) pewna myśl i wizja tego co chce się zrobić (...) przez to osiąga się stabilność w finansach - powiedział nam starosta Wojciech Konarski zapytany o to, jaki jest przepis na zgodę i spokój w samorządzie.

9 komentarzy:

 1. Gmina Moryń pominięta, polecam przejazd drogą powiatową z Mętna przez Dolsko do Morynia, droga wstydu. mieszkańcy uciekają między drzewami przed pojazdami, wąsko, brzydko i ciemno. Wstyd radni powiatowi z Gryfina oraz radni z Morynia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeżdżę tamtędy i uważam że grubo przesadzasz nie pierwszy raz

   Usuń
  2. Chyba w dzień jeździsz. Przejedź się nocą to zobaczysz.

   Usuń
 2. Sama prawda wąsko ciemno i drzewa zaraz przy ulicy a Moryń jak coś robi to tylko u siebie wioski są zapomniane nawet śmietnika nie ma przy ulicy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dolsko zapomniane przez proboszcza.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie cenzurować! jeszcze mamy wolność w mediach, tam jest tragicznie zimą, na drodze i w Dolsku w przypadku poślizgu zatrzymamy się na drzewie, nawet suche drzewa nie są wycinane! Starostwo tą drogę traktuje jak zbędną, a co na to Moryń?milczy!

  OdpowiedzUsuń
 5. oświetlenie buduje gmina to jej zadanie poprtoście burmistrza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zbudowała ale o chodnikach władza powiatowa zapomniała. Panie Heńku, co tam słychać w tym temacie?

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.