Reklama [góra]

Pożegnanie Łukasza Urbana, pogrzeb z udziałem najwyższych władz państwowych [foto] [video]


Setki osób pożegnało śp. Łukasza Urbana, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie. Ciało 37-letniego kierowcy spoczęło na Cmentarzu Komunalnym w Baniach. 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w południe w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. Homilię podczas mszy świętej wygłosił bp Henryk Wejman. Zmarłego żegnała rodzina, przyjaciele oraz mieszkańcy powiatu gryfińskiego.Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa odczytała list Premier Beaty Szydło:

Z wielkim bólem i żalem przyjęłam wiadomość o śmierci pana Łukasza Urbana. Polacy padali już ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie, jest wyjątkowa jeśli chodzi o bezwzględność i okrucieństwo sprawcy. Pan Łukasz zginął, wykonując pracę trudną i wymagającą wielu wyrzeczeń, zapewniając godny byt swojej rodzinie. Dla wszystkich bliskich jego odejście stanowi ogromną stratę. Wyrażając żal z powodu tak wielkiej tragedii, w tych trudnych chwilach pragnę przekazać wyrazy głębokiego współczucia. Cześć Jego pamięci

W pogrzebie uczestniczył Prezydent Andrzej Duda, który przekazał rodzinie zabitego Łukasza Urbana wyrazy współczucia i otuchy.W piątek o godz. 16 kierowcy ciężarówek oraz aut dostawczych wezmą udział w żałobnym orszaku na drodze S3. Na pojazdach znajdować się będą biało - czerwone flagi oraz czarne wstążki.6 komentarzy:

 1. Przemek, czemu nie nagrałeś korowodu ciągników siodłowych?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za debil na zdjęciu nagrywa telefonem? Ludzie trochę szacunku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyrazy współczucia dla Rodziny , z powodu straty kogos im bliskiego.
  A takze wyrazy wspołczucia ze wzgledu na to ze nie mogli przezyc chociaz tak trudnego pozegnania w skupieniu i zadumie.Z calym szacunkiem do otoczki pogrzebu, nie chciałabym zegnac bliskiej mi osoby w ten sposobCchodzi mi o ludzi zadnych sensacji) A tak na marginesie ciekawe czy kiedykolwiek ktos z gapiow pojedzie zapalic znicz albo zapyta sie rodziny jak sobie radzi i czy potrzebuje jakiejkolwiek pomocy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Parodia na cała Polske pprzedstawienie dla daunów dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy kto pisał komentarz jest MAŁY. Szacun dla ludzi NORMALNYCH...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dajmy wszystkim godny szacunek taki jakiego żądamy dla siebie samamych.
  .Wyrazy współczucia dla rodziny.
  P.S.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ DAĆ MU PANIE

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.