Reklama [góra]

Szkoła z listem od samego Prezydenta


Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej otrzymała list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczniowie szkoły wzięli udział w piątej edycji Narodowego Czytania, w ramach której w ponad 2200 miejscach w Polsce i za granicą wspólnie czytano wybitne dzieło Henryka Sienkiewicza ,,Quo vadis”. W filii bibliotecznej w Stołecznej szóstoklasiści poznali klasykę literatury polskiej, a także fragmenty adaptacji filmowej oraz sylwetkę twórcy tej niezwykłej powieści, której wartość docenił także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej obejmując patronat nad ogólnopolską akcją czytelniczą. Podziękował wszystkim jej uczestnikom, zwrócił uwagę na różnorodne inicjatywy towarzyszące wydarzeniu.

Również Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej otrzymała list z Kancelarii Prezydenta za włączenie się do akcji, która ,,połączyła miłośników rodzimej literatury i pięknej polszczyzny”. Jako wyraz podziękowania otrzymaliśmy od Prezydenta także okolicznościowy egzemplarz ,,Quo vadis” ze specjalną dedykacją.

- Z pewnością skorzystamy z zaproszenia Pana Prezydenta i weźmiemy udział w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu - mówią dumnie organizatorzy.

1 komentarz:

  1. list od takiego prezydenta to wstyd dla szkoły

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.