Reklama [góra]

/center>

Takie urządzenie może uratować życie, mają je strażacy


To pierwsze takie urządzenie wśród jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie gryfińskim. Strażacy z Morynia zakupili półautomatyczny dwu-fazowy defibrylator zewnętrzny przeznaczony do stosowania przez zespoły ratowników i lekarzy w sytuacji zagrożenia życia.

Wartość takiego urządzenia to niemal 8 tyś zł. Defibrylator Medtronic Lifepak 500 znajduje się na wyposażeniu samochodu Ratowniczo - Gaśniczego w Jednostce OSP Moryń.

Co To jest AED?

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to wysoce specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.
Urządzenie stosowane jest w przypadku zatrzymania krążenia, wyzwala impuls elektryczny w celu zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca.

3 komentarze:

  1. SZACUN DLA OSP MORYŃ

    OdpowiedzUsuń
  2. niech jeżdżą zamiast karetki

    OdpowiedzUsuń
  3. Niech celebryci z Morynia tak się nie reklamują ponieważ od trzech lat OSP Radziszewo posiada taki sprzęt i tak się nie reklamuje. A poza tym jeszcze dwie inne jednostki w naszym powiecie posiada taki defibrylator.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.