Reklama [góra]

Urlop w egzotycznych krajach


Urlop kojarzy się nam najczęściej z wyjazdem. Można spędzić go w Polsce, ale dużo ludzi wybiera wyjazdy zagraniczne. Główną motywacją jest chęć zobaczenia innych miejsc oraz gwarancja dobrej pogody. W związku z tym mnóstwo naszych rodaków wybiera tzw. ciepłe kraje. Gdzie warto się wybrać? 

Teneryfa

Archipelag położony na Oceanie Atlantyckim, niedaleko wybrzeży Afryki cieszy się ogromną popularnością turystów – zwłaszcza tych z Europy. Mamy tam bowiem gwarancję dobrej pogody, a dodatkowym plusem jest bliskość „Starego Kontynentu”. Teneryfa jest jedną z kilku wysp, które składają się na całość Wysp Kanaryjskich. Spędzając tu wakacje można skorzystać nie tylko ze wspaniałych plaż, ale też zwiedzić bardzo ciekawe zabytki, a nawet spróbować swoich sił w górskich wędrówkach. Mnóstwo turystów zwraca również uwagę na wspaniałą przyrodę, w którą jest bogate to niezwykłe miejsce.

Malediwy
Jeśli ktoś pragnąłby zakosztować całkowitej egzotyki, to warto aby wybrał się na Malediwy. To archipelag wysp, leżący na Oceanie Indyjskim. Wspaniałe krajobrazy, palmy, plaże, to wszystko składa się na obraz tego miejsca. Będąc tam warto także zwrócić uwagę na tamtejszy świat przyrody. Co może być bowiem przyjemniejszego od nurkowania i zobaczenia na własne oczy niezwykłego, podwodnego świata?

Kuba

Patrząc na mapę egzotycznych miejsc, nie sposób pominąć Karaibów. Kuba jest miejscem szczególnie wartym odwiedzenia. Czas spędzony na tej wyspie na pewno pozostanie w pamięci do końca życia. Wspaniałe zabytki Santiago de Cuba i Hawany, niesamowite plaże, cudowny klimat – to wszystko składa się na jej obraz. Naturalnie należy w tym miejscu wspomnieć o słynnej rewolucji, która zmieniła diametralnie życie mieszkańców. Wszędzie gdzie okiem nie sięgnąć, unosi się jej duch.

Dominikana

Dominikana to kolejna z wysp na Morzu Karaibskim, którą bardzo chętnie odwiedzają turyści. Ma ona wszystkie atuty do tego, aby rokrocznie przybywały tu miliony turystów z całego świata. Przepiękne krajobrazy, ciepłe morze, nieustająco świecące słońce – to głównie dzięki temu jest ona tak dobrze znana. Turysta, który pragnie również nieco bliżej poznać jej historię, może odwiedzić stolicę państwa – Santo Domingo – i przyjrzeć się tamtejszym zabytkom.

Meksyk


Meksyk to jedno z najciekawszych miejsc na świecie. Spędzając tam wymarzony urlop można przede wszystkim odwiedzić najsłynniejsze zabytki w tym kraju. Starożytne miasta Azteków i Majów, Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, czy też zespoły miejskie – Guadalajary czy Puebla - to miejsca warte zobaczenia. Jednak Meksyk jest także odwiedzany pod kątem wypoczynku. Niezwykle popularne stały się kurorty nadmorskie, takie jak: Puerto Vallarta, Acapulco oraz Cancun. Tam turyści mogą rozkoszować się słońcem, pięknymi, piaszczystymi plażami i doskonałą pogodą.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.