Reklama [góra]

"Koniec z odwracaniem wzroku i udawaniem, że nie ma problemu - problem jest i to spory" - mówi Basia


Nazywają się Psijaciele, kilka miesięcy temu połączyło ich przeświadczenie, że los zwierzaków nie powinien być żadnemu człowiekowi obojętny.


Dziś, po kilku tygodniach dopełniania formalności, są Chojeńskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt o nr KRS; 0000651358. Wielogodzinne obrady kierunkowały ich plany, pomysły, marzenia i potrzeby. Pragną zająć się konkretnie tematem bezdomności zwierząt, zwłaszcza tych towarzyszących nam na co dzień: psów i kotów oraz okrucieństwem skierowanym w ich stronę przez człowieka.

Chęci od razu przeszły w czyny. Odbyły się już pierwsze rozmowy z władzami naszej gminy, które dotyczyły wygospodarowania miejsca, gdzie Psijaciele będą mogli działać jako stowarzyszenie, zabezpieczać i realnie pomagać potrzebującym zwierzakom.


Ambitne podejście i duży zapał stowarzyszenia pozwala działać im na wielu frontach, tak by plany zrealizować jak najszybciej. Szukając dalszych możliwości, uznali, że to już dobry czas by w działania zaangażować nas wszystkich. Pomóc może każdy, a cel jest naprawdę szczytny.


- Naszej gminie można pomóc i przestać się zastanawiać co zrobić gdy znajdziemy bezdomnego, potrzebującego psa czy kota. Koniec z odwracaniem wzroku i udawaniem, że nie ma problemu. Bo problem jest i to spory – mówi nam Basia
- Dzięki zaangażowaniu większej grupy ludzi nasze działania będą bardziej efektowne i na pewno szybciej się zrealizują – dodaje.

Zdjęcie sprzed i po interwencji (fot. Psijaciele)
Jak można pomóc? Wspomagając stowarzyszenie w formie rzeczowej finansowej oraz technicznej!
Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt w związku z ubieganiem się o przyznanie przez gminę miejsca, gdzie stworzony zostanie punkt przetrzymań i opieki dla zwierząt, potrzebuje materiały budowlane, którymi można wykonać kojce, ogrodzenia, budy dla psów czy domków dla kotów oraz legowiska, koce, kołdry, miski, smycze, obroże, transportery, klatki kenelowe, artykuły higieniczne, które są niezbędne do prowadzenia tego typu miejsca. Magazynowane są również suche zapasy w postaci ryżu, makaronu oraz karmy mokrej w puszkach (nie magazynowana jest karma sucha). 

Liczymy na to , że wśród mieszkańców naszej gminy znajdziemy chętnych do zaangażowania się w nasze działania. Szukamy ludzi , którzy oddadzą cząstkę swojego cennego czasu dla zwierzaków w potrzebie – mówi MonikaPsijaciele mają na celu przede wszystkim podnoszenie świadomości ludzi na to jak należy traktować zwierzęta, jak reagować na to że dzieje im się krzywda oraz uświadamiać o konsekwencjach za złe ich złe traktowanie. Stowarzyszenie planuje zająć się również akcjami informacyjnymi, rozwieszając po gminie plakaty, które będą uświadamiać mieszkańców naszego regionu .

Więcej informacji i szczegółów dotyczących działania na rzecz Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu 530 374 519

Psijaciele posiadają również konto bankowe, ewentualne zebrane środki finansowe będą wykorzystane na cele statutowe stowarzyszenia.
Dane do przelewu Bank PKO Bank Polski SA PSIJACIELE Nr. 53 1020 4812 0000 0502 0160 8587

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.