Reklama [góra]

Miały tu być mieszkania komunalne, gmina jednak sprzedała obiekt


Będąca w nieciekawej sytuacji finansowej gmina Chojna dosłownie wyprzedaje swój majątek. Pod młotek idą działki i nieruchomości. Na początku stycznia gmina pozbyła się budynku w którym jeszcze kilka lat temu planowano stworzyć mieszkania komunalne. 

Gmina Chojna obecnie w swoich zasobach dysponuje 395 mieszkaniami komunalnymi, ostatnie dwa lokale oddano do użytku w budynku komunalnym w miejscowości Strzeszewko. W tym roku nie ma w planach inwestycji związanych z budową nowych mieszkań.

Na początku roku gmina sprzedała obiekt przy ulicy Orląt na Osiedlu Lotnisko. Kila lat temu, jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza Wojciecha Konarskiego rozpoczęto adaptację budynku na potrzeby stworzenia tam mieszkań chronionych.

- Inwestycję rozpoczęliśmy zaraz po zakończeniu budowy Środowiskowego Domu Samopomocy, do obiektu zostało doprowadzone przyłącze ciepła i wodociągowe, wymieniliśmy dach, wstawiliśmy okna. Można powiedzieć, że zrobiliśmy tam stan surowy zamknięty, planowaliśmy stworzyć tam około ośmiu mieszkań - mówi nam Wojciech Konarski.


W tym momencie zakończyła się kadencja a nowym burmistrzem został Adam Fedorowicz. W budynku zaprzestano wszelkich prac. Na początku stycznia br. obiekt o powierzchni blisko 600 metrów kwadratowych został sprzedany w rokowaniach, prywatny przedsiębiorca kupił go za 202 tys. złotych.

- Obecnie na liście oczekujących na przydział lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy Chojna jest 46 osób. Nie jest możliwe określenie czasu oczekiwania na mieszkanie. W chwili pozyskania wolnego lokalu, np. opuszczenia go przez poprzedniego lokatora, składana jest propozycja wnioskodawcy kwalifikującemu się, zgodnie z kryteriami do przydziału na dany lokal - tłumaczy zastępca burmistrza Wojciech Długoborski i dodaje - (...) na chwilę obecną gmina posiada 6 wolnych mieszkań, niektóre z nich wymagają przygotowania do ponownego zamieszkania. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.