Reklama [góra]

Radiowy Dzień Babci i Dziadka z Romanem Czejarkiem [foto]


W tym roku Dzień Babci i Dzień Dziadka został w trzcińskiej podstawówce uświetniony obecnością znanego dziennikarza i podróżnika pana Romana Czejarka. Radiowiec pochodzący ze Szczecina przyjechał, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z wielu dziedzin życia. Sympatyczny dziennikarz pojawił się, dzięki staraniom pedagoga szkolnego Jarosława Płotkowskiego.

Cała uroczystość rozpoczęła się od znanego wszystkim słuchaczom sygnału „Lata z radiem”. Audycja ta od wielu lat nadawana jest w I programie Polskiego Radia i wychowała już wiele pokoleń słuchaczy. Przy okazji tego dżingla pan Roman zaproponował konkurs na wskazanie w jakim języku kończy się sygnał audycji. I tutaj okazało się, że nie przedstawiciele starszych pokoleń, a uczeń czwartej klasy Grzesiu Tatkowski poprawnie odpowiedział na to pytanie, za co otrzymał nagrodę.

Po powitaniu gościa wygłoszone zostały wiersze przygotowane przez uczniów szóstej klasy. Natomiast dziewczęta z piątej klasy zaśpiewały piosenkę. Potem już mikrofon trafił w ręce pana Czejarka, który w pierwszej części spotkania opowiadał o pracy w radio, tajnikach zawodu dziennikarza, technicznej stronie tego zajęcia.

Na koniec pierwszej godziny wystąpili przedstawiciele klasy piątej w scence związanej z dzisiejszym świętem.

Po przerwie przeznaczonej na poczęstunek, na scenie pojawili się uczniowie najliczniejszej w szkole klasy czwartej, którzy zaprezentowali samodzielnie przygotowane przedstawienie słowno – muzyczne. Po gromkich oklaskach, młodzi artyści znów zwolnili miejsce dla pana Romana. W tej części imprezy pan Czejarek podzielił się swymi doświadczeniami podróżniczymi. W połączeniu z obfitą galerią zdjęć dziennikarz zaprezentował szczegóły swojej wyprawy do Peru.

Po doznaniach przygodowych, klasa szósta w swych wierszach, raz jeszcze wróciła do tematyki Dnia Babci i Dnia Dziadka. I oczywiście cała sala wspólnie zaśpiewała 100 lat dla obecnych na sali babć i dziadków.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Violetta Papież podziękowała panu Czejarkowi w imieniu całej społeczności szkolnej za przyjazd i ciekawe zaprezentowanie tajników swych pasji. Poza okolicznościowym dyplomem, gość otrzymał także kilka lokalnych wyrobów. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia babć, dziadków, i wszystkich obecnych na sali.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.