Reklama [góra]

Orszak Trzech Króli i charytatywny koncert w Chojnie [foto] [video]


W południe w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie mieliśmy okazję usłyszeć koncert charytatywny dla Wojtusia Klimka a następnie przemaszerować w pierwszym chojeńskim Orszaku Trzech Króli.

6 stycznia w południe setki osób wypełniły świątynie aby uczestniczyć w przepięknym koncercie charytatywnym. W tym roku głównym bohaterem był Wojtuś Klimek.


Na naszych oczach zaprezentowali się lokalni artyści, między innymi Martyna Bartosewicz, Paulina Cholewa, Środowisko Dom Samopomocy w Chojnie, oraz najmłodsi artyści z Przedszkola Miejskiego i uczniowie lokalnych szkół z gimnazjum i liceum. Gościem specjalnym był zespół muzyczny Carmen.Tuż po koncercie wyruszył Orszak Trzech Króli. Organizatorzy postanowili jak najlepiej wejść w tradycję owego wydarzenia, zatem nie zabrakło żywej szopki, pantomimy przedstawionej przez uczniów gimnazjum oraz koncertu kolęd przygotowanego i wykonanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie. W stajence wybudowanej przy Kościele Mariackim czekała Maryja oraz Józef wraz z dzieciątkiem.

Organizatorami tych dwóch wydarzeń była: parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy oraz Centrum Kultury w Chojnie, Bajkowe Przedszkole Miejskie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka.

Służby mundurowe oraz pracownicy Centrum Kultury spisali się dzisiaj niesamowicie - mówi dyrektor CK Barbara Andrzejczyk, dziękując za zabezpieczenie tego wydarzenia.


Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

8 komentarzy:

 1. Niesamowicie to spinało się przedszkole. Centrum kultury niech sobie nie dopisuje zasług. A tak w ogóle to paniały koncert. Duże wzruszenie. Dzieci z przedszkola jak zawsze urocze . Gratuluję dyrekcji i organizatorom. Oby tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 2. Centrum kultury? Co niby zrobili?

  OdpowiedzUsuń
 3. Udostępnili schody nauczycielom z podstawówki do śpiewania kolęd. To mało?

  OdpowiedzUsuń
 4. No pewnie, sprzęt nagłaśniajacy sam się tam znalazł, sam się też teleportował z miejsca na miejsce, a obsługiwały go Anioły z Orszaku, o innych pochodnych nie wspomnę...Centrum Kutury hm ...w ogóle ich tam nie było...żenada !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Żenadą jest chwalenie się nie swoim sukcesem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pokaż mi w którym miejscu CK się chwali..jest tylko informacja, że służby mundurowe i pracownicy CK spisali się na medal...wszyscy włożyli w tę uroczystość ogrom pracy i wszystkim należą się ogromne brawa...również pracownikom CK.

   Usuń
 6. W artykule zabrakło informacji o scence wystawionej przez dzieci z OŚRODKA SZKOLNO WYCHOWAWCZEGO w Chojnie.Gratuluję dyrekcji i rodzicom. Oby tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 7. Zarówno koncert, jak i orszak pomagało zorganizować wiele osób. Cała rzesza chojeńskich instytucji i wspólnot, dzieci i dorośli. Wszystkim dziękowano, za pomoc wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni. Pozostali, nie psuje tej pięknej atmosfery, która połączyła nas wszystkich. Niech nasze wydarzenie będzie pretekstem do zaprzestania głupich pyskówek i bezsensownych sprzeczek. Ludzie, prosimy. Niech temat koncertu i orszaku nie będzie pretekstem do beznadziejnych kłótni. Jeden z organizatorów.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.