Reklama [góra]

Szkoła do likwidacji, władze gminy organizują spotkanie z rodzicami


Władze Trzcińska Zdroju organizują spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach w związku z zamiarem jej likwidacji. 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 16 stycznia o godzinie 17:00 w holu szkoły. 

Placówka w Gogolicach mieści się w dwóch budynkach, to jedna z trzech Szkół Podstawowych działających na terenie gminy Trzcińsko Zdrój. Od września 2016 roku funkcję dyrektora pełni Barbara Dybczak. W szkole uczy się 53 uczniów z takich miejscowości jak Gogolice, Rosnowo, Rosnówko, Smuga, Chełm Dolny, Chełm Gorny i Górczy. Pracuje tu 16 osób, w tym 13 nauczycieli i 3 pracowników obsługi. 

Już kilka lat temu chciano zamknąć placówkę, murem za szkołą stanęli jednak rodzice. Likwidacja szkoły może być spowodowana trudną sytuacją finansową gminy. Od września wchodzi w życie reforma edukacji, zlikwidowane zostaną gimnazja. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, władze gminy mają pomysł aby w szkole Stołecznej funkcjonowały klasy 1-3, a w Góralicach i Trzcińsku Zdroju klasy 1-8. 

7 komentarzy:

 1. Niech władze oddadzą swoje pensje A nie szkołę zamykają oni jej nie budowali niech sobie burzą to co budowali a od szkoły niech się odczepia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już dawno powinni ją zlikwidować. Byłoby to tylko z pożytkiem dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. 13 nauczycieli na 53 dzieci, to jakiś żart, średnia wychodzi nieco ponad 4 dzieci na jednego nauczyciel... gdzie tu logika ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie zebranie rodzice zadeklarować powinni ze dorobią troche dzieći i problem rozwiązany

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się nie zgadzam chodziłam do tej szkoły od piątego roku życia i teraz chcą zamknąć szkołę w tej szkole jest może mało dzieci ale atmosfera i nauczyciele są bardzo dobrzy i uczą ich jak najlepiej potrafią to dobrzy ludzie i dobra szkoła nie zgadzam się żeby ją zamykali bynajmniej dzieci mają blisko do szkoły i rodzice w każdej chwili mogą przyjść lub przyjechać a jak będą dalej to trochę będzie ciężko bo nie wiedzą jak w tamtej szkole będzie czy jest taka sama atmosfera i czy dziecku się nie dzieje krzywda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoła od lat jest nierentowna. O jej zamknięciu słyszę odkąd pamiętam. Czas zrobić z tym porządek. Rozumiem, że dla wielu to może być uciążliwe na początku, ale to najlepsze rozwiązanie. Popieram.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.