Reklama [góra]

Trzcińsko Zdrój z budżetem na 2017 rok [foto] [video]


Trzcińsko Zdrój jako ostatnia gmina powiatu gryfińskiego uchwaliła budżet na 2017 rok. Projekt przeszedł 5 głosami "za" przy 9 głosach wstrzymujących się. 

Sesja w Trzcińsku Zdroju odbyła się w poniedziałek 30 stycznia. Dochody bieżące ustalono w kwocie 19 959 531,00 złotych, z kolei wydatki mają osiągnąć poziom 19 122 648,00 zł. To jeden z niewielu budżetów, gdzie nie ma deficytu, jednak planowaną nadwyżkę w kwocie 836 883,00 zł gmina przeznaczy w całości na spłatę rat i kredytów.

Podjęcie uchwały poprzedziła ironiczna wymiana zdań pomiędzy wiceprzewodniczącym Robertem Kowalskim a burmistrzem Zbigniewem Kitlasem.

- Jesienią minęło 10 lat odkąd Pan burmistrz Kitlas przejął władzę w naszej gminie i przez ten okres czasu doprowadził do takiej sytuacji, że dzisiaj ma być przedstawiona uchwała do uchwalenia, która nie spełnia wskaźników, która ma negatywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dzisiaj musimy taką uchwałę podjąć (...) - mówił Kowalski. 

- Była sesja nadzwyczajna zwołana na Pana prośbę, zostały przedstawione inwestycję za rok 2010 - 2014 (...). Która z inwestycji nie była potrzebna naszej gminie?  - pytał burmistrz Kitlas.

Poniżej prezentujemy film z sesji, dyskusja dotycząca budżetu zaczyna się od 24 minuty. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.