Reklama [góra]

Uczniowie z Widuchowej nie dają za wygraną, ich petycja trafiła do GDDKiA


Uczniowie Zespołu Szkół w Widuchowej chcą aby na przejściu dla pieszych przy ich szkole została zamontowana sygnalizacja świetlna. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. O sprawie pisaliśmy już w październiku ubiegłego roku, wtedy samorząd uczniowski zaczynał walkę o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.


Akcja nie zwalniają tempa. Po naszej publikacji w ubiegłym roku sprawą zainteresowały się inne media. Temat powrócił po raz kolejny na antenie TVP3 Szczecin. W programie informacyjnym "Kronika" wyemitowany został reportaż z którego mieliśmy okazję dowiedzieć się o dalszych działaniach.

Inicjatorzy zebrali ponad 500 podpisów pod petycją, która jak podaje szczecińska telewizja, w czwartek dnia trafiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

W całej inicjatywie swoich uczniów wspiera nauczyciel Paweł Wróbel, akcja ma również poparcie we władzach samorządowych.

- Miejmy nadzieję, że nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Trzymajmy kciuki i czekamy - mówi Wojciech Błachaj dla TVP3 Szczecin.

Podczas spotkania w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawione zostały stanowiska oraz ustalono zasady współpracy. W przeciągu dwóch tygodni samorząd ma otrzymać informację od GDDKiA o planowanych działaniach. 

O Akcji "Bezpieczne przejście - bezpieczna szkoła" pisaliśmy w artykule Uczniowie chcą zwiększyć bezpieczeństwo na drodzeŹródło/foto: TVP3 Szczecin-Kronika

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.