Reklama [góra]

Wysypisko śmieci na poradzieckim lotnisku? Mieszkańcy są zaniepokojeni


Czy na poradzieckim lotnisku w Chojnie powstanie wysypisko śmieci? Takie pytania zadają nam w ostatnich dniach nasi czytelnicy. 

Firma Eko Fiuk, która w konsorcjum ze Spółką Gmin Dolnej Odry zajmuje się odbiorem odpadów komunalnych z terenu Związku Gmin Dolnej Odry wydzierżawiła kawałek pasa startowego na Osiedlu Lotnisko. To teren o powierzchni ok 3000 metrów kwadratowych, kilkanaście metrów dalej znajdują się obiekty stowarzyszenia lotniczego Stratus i pas startowy, do osiedla jest ok 1 km.

W grudniu Eko Fiuk złożył wniosek do Starostwa Powiatowego o decyzję na zbieranie odpadów. Śmieci miały by być gromadzone właśnie na tym terenie. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, a starostwo wystąpiło o opinię do burmistrza Chojny.

Niewiele informacji w tym temacie mają również radni z Chojny, którzy również w ostatnich dniach otrzymywali pytania od mieszkańców, Ci z którymi rozmawialiśmy są stanowczo przeciwni jakimkolwiek pomysłom gromadzenia odpadów komunalnych w tym miejscu.

Skontaktowaliśmy się również z firma z Połczyna Zdroju, tam potwierdzono nam, że wniosek został złożony - nie będzie to żadne wysypisko, znajdzie się tam stacja przeładunkowa, będzie tam mała ilość odpadów, która następnie po przeładowaniu trafi do instalacji np. w Łęczycach czy Myśliborzu - usłyszeliśmy od przedstawiciela firmy Eko Fiuk.

Do tej pory odpady były przeładowywane na nieczynnym składowisku Kaliska. Wraz z wyjściem gminy Chojna ze Związku Gmin Dolnej Odry, PUK nie przedłużył dzierżawy dla konsorcjum obsługującego związek.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.