Reklama [góra]

Załamała się pogoda, podnosi się stan wody w Odrze


Z zachodu na wschód przemieszcza się strefa z opadami śniegu. Sypie w całym regionie. Termometry wskazują okolice zera stopni Celsjusza. 

Drogi znowu są białe, kierowcy muszą uważać. Wydane zostały dwa ostrzeżenia dla naszego regionu. Pierwsze dotyczy oblodzenia a drugie wzrostu poziomu wody w Odrze.

Po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które występowały w dzień przy temperaturze dodatniej, w nocy prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, przy gruncie od -6°C do -3°C.

Podnosi się stan wody w Odrze. W niedzielę o godz. 16.20 na wodowskazie Widuchowa stan wody wynosił 606 cm i ciągle rósł (stan ostrzegawczy to 630 cm), a na wodowskazie Gryfino 565 cm (stan ostrzegawczy to 570 cm).
W związku z przewidywanym wiatrem z sektora północnego, na Zalewie Szczecińskim spodziewane są wzrosty poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

Według prognoz synoptyków od poniedziałku 16 stycznia możemy spodziewać się minusowych temperatur, miejscami może również padać śnieg.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.