Reklama [góra]

50 lat minęło jak jeden dzień [foto]Jest taka anegdota, nawiązująca do obecnych czasów, że jeżeli coś się psuje, jest to wyrzucane i zastępowane przez coś nowego. Znacznie inaczej życie wyglądało wiele lat temu, kiedy coś się psuło, próbowano to naprawić. Może to jest przepis na długoletnie pożycie małżeńskie? 

Chęć naprawy związku to szansa na dłuższe dzielenie się z drugą osobą swoim życiem. W efekcie, po pięćdziesięciu latach pożycia małżeńskiego można ponownie odbyć uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego.


1 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnie odbyły się Złote Gody. Główni bohaterzy tej uroczystości to: Irena i Jan Momot, Józefa i Roman Obielak, Wanda i Edward Sowińscy, Jadwiga i Stefa Żołna. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia do sali jubilatów i zaproszonych gości przez kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbietę Ćwirko.

W imieniu prezydenta RP, burmistrz gminy Chojna Adam Federowicz wręczył jubilatom odznakę Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.Aby otrzymać odznaczenie za Długoletnie Pożycie Małżeńskie należy złożyć wniosek. Mogą tego dokonać jubilaci bądź członkowie rodziny w porozumieniu. W Chojnie rocznie przyznawanych medali z okazji Złotych Godów jest około dziesięciu.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.