Reklama [góra]

Będą podwyżki dla służb mundurowych [video]


Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie, które wprowadziło pierwszą transzę podwyżek w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych.


Program zakłada nie tylko podwyżki dla funkcjonariuszy, ale również pieniądze na nowoczesny sprzęt, wyposażenie osobiste oraz na rozbudowę infrastruktury.

"Służby mundurowe muszą być profesjonalne, skuteczne i nowoczesne, bo tylko to gwarantuje bezpieczeństwo Polski i Polaków.." - mówi Mariusz Błaszczak


Przeciętne wynagrodzenie funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu, w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych – również od 1.01.2017 r wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r.

Od 1 stycznia 2019 r. nastąpią dalsze podwyżki - średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.