Reklama [góra]

Ile średnio kosztuje OC w Chojnie?


Żyjesz i mieszkasz w Chojnie, dlatego jako kierowcę interesuje Cię, ile zapłacisz za OC w tym mieście. Być może tego nie wiesz, ale miejsce zameldowania w dużym stopniu kształtuje ostateczną wysokość składki. Ile średnio na obowiązkowe ubezpieczenie wydają chojnianie w porównaniu z mieszkańcami innych miejscowości?

Miejsce zameldowania a składka OC

Choć pozornie może wydawać się to dziwne, fakt, że towarzystwa różnicują cenę OC ze względu na miejsce zameldowania właściciela polisy, da się łatwo wytłumaczyć. Nietrudno bowiem uświadomić sobie, że żyjąc na co dzień w metropolii, istnieje większe prawdopodobieństwo wyrządzenia szkód innym uczestnikom ruchu drogowego niż w małym miasteczku. Stąd kierowcy z Gdańska, Wrocławia czy Warszawy płacą za identyczną polisę nawet 30% więcej niż np. kielczanie – niezależnie od tego, czy jest to OC w Aviva Direct, AXA, PZU, Warcie, czy w jakimkolwiek innym towarzystwie. Jak jest z mieszkańcami Chojny?

Zmotoryzowani chojnianie nie mogą powiedzieć, że płacą za OC niewiele, ale nie są to też zawrotne sumy. Przyjmując, że poszukujemy polisy dla żonatego mężczyzny i ojca, który ma 36 lat i jeździ dziesięcioletnim autem popularnej niemieckiej lub francuskiej marki z silnikiem o pojemności poniżej 2,0 l, należy się spodziewać kalkulacji w wysokości ok. 1000 zł. Dużo? Mało? Dla porównania, wspomniani kielczanie, którzy cieszą się jedną z najtańszych średnich cen OC w kraju, muszą wyłożyć za to samo nieco mniej niż 900 zł. Tymczasem w dwóch najdroższych miastach w zestawieniu – Wrocławiu i Gdańsku – średni koszt polisy przekracza 1200 zł.

Podwyżki – jak z nimi walczyć

Jak więc widać, cena OC w Chojnie jest umiarkowana – trudno ją zaliczyć do niskich, ale jednocześnie nie jest wysoka. Jeśli jednak porówna się ją do kalkulacji sprzed trzech czy nawet dwóch lat, można złapać się za głowę, zdając sobie sprawę ze skali podwyżek obowiązkowego OC w tak krótkim czasie. To, że obecne wyliczenia składki stanowią dwukrotność ówczesnych, jest normalnym zjawiskiem dla wielu kierowców. Choć tempa ani skali podwyżek nie da się niestety zatrzymać, można je osłabiać m.in. poprzez odpowiednie porównanie ofert.

Porównanie dostępnych na rynku ofert to niezawodna metoda na znalezienie najtańszego OC. Obecnie można to zrobić w 10 min. bez wychodzenia z domu, na co pozwala internetowa porównywarka ubezpieczeń OC kalkulator-oc-ac.auto.pl. Po uzupełnieniu formularza spośród kilkunastu ofert można w mgnieniu oka znaleźć najtańszą, a następnie ją zakupić. W obniżeniu ceny obowiązkowego ubezpieczenia pomocne okazuje się także zrezygnowanie z płatności ratalnej – jeśli zależy Ci na cenie, ureguluj należność w jednej racie i nie rozkładaj jej w czasie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.