Reklama [góra]

Namacalna lekcja historii w Trzcińsku Zdroju [foto]
W Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju, uczniowie wyjątkowo uczcili 72 rocznicę wkroczenia wojsk rosyjskich na tereny ich miasta.

W szkolę można było zobaczyć trzy reprezentacje muzeów z Gozdowic, Kierzkowa i Lubiszyna: Pana dyrektora Michała Dworczyka oraz Kamila Iwanowskiego i Łukasza Muzaja z Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych I Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach, Pana Jana Lewek, który reprezentuje Stowarzyszenie Historyczne "PRAWDA", dyrektora i założyciela Muzeum II Wojny Światowej w Lubiszynie oraz Pana Mirosława Wójcika, kolekcjonera, twórcę i jednocześnie dyrektora Prywatnego Muzeum w Kierzkowie.

Goście zaprezentowali uczniom autentyczne przedmioty z lat II Wojny Światowej, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych.Każdy uczeń mógł dotknąć eksponatu i zapytać o każdy dowolny szczegół z nim związany. 

Panowie również przestrzegali wszystkich przed zbieraniem czy braniem do ręki przedmiotów nieznanego pochodzenia (niewybuchów). Uczyli również jak się zachować w razie znalezienia niebezpiecznego przedmiotu.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Pierwsza grupa to klasy I-III, druga IV-VI.


fot. SP w Trzcińsku Zdroju

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.