Reklama [góra]

O bezpiecznych feriach w Krajniku Górnym [foto]


W trosce o dobro dzieci sołtys, rada sołecka, rodzice Krajnika Górnego organizują w okresie ferii zimowych zajęcia kształcąco-wychowawcze dla dzieci z sołectwa, w dniach niekolidujących z wyjazdami organizowanymi przez CK w Chojnie i zajęciami świetlicy środowiskowej w Krajniku Górnym.

We wtorek 14 lutego odbyła się pogadanka edukacyjna na temat "Bezpieczne zimowe zabawy na śniegu i lodzie". Głównym celem pogadanki było uświadomienie dzieci jakie zabawy zimowe są bezpieczne dla ich zdrowia i bezpieczeństwa, a jakie nie; poznanie bezpiecznych i ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. W trakcie zajęć dzieci wypowiadały się na temat różnych z dyscyplin zimowych, zabaw zimowych i o czym muszą pamiętać podczas takich zabaw. Były również zabawy ruchowe np. „Pada śnieg” itp. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną „Nasz ulubiony sport zimowy”. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek i poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.

W planach jest jeszcze spotkanie z funkcjonariuszami i psem policyjnym, konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa i rodzinny wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na lodowisko.

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi Hieronimowi Sebastianowi za udostępnienie lokum w Domu Parafialnym na przeprowadzenie opisanego wyżej spotkania z udziałem dzieci i rodziców.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.