Reklama [góra]

Ta współpraca może przynieść wielkie owoce, jeszcze raz o niezwykłym liście do uczniów [video]Coraz rzadziej mamy okazję wysyłać lub odbierać listy od rodziny czy też znajomych z wakacji i z życzeniami na święta. Szkoła Podstawowa nr 2 im Kornela Makuszyńskiego w Chojnie postanowiła temu zaradzić. 

Jako pierwsi informowaliśmy o niezwykłym liście z Pałacu Buckingham, który dotarł do szkoły. Jego treść publikowaliśmy w artykule Po 6 tygodniach dostali odpowiedź prosto z Pałacu Buckingham

- Pani Beata Bogdanowicz-Jaz, nauczycielka języka angielskiego, razem ze swoją klasą 4c, dwa lata temu postanowiła w ramach programu "Nauczanie przez działanie" zachęcić uczniów do nauki języka angielskiego poprzez coroczne systematyczne kontaktowanie się z Pałacu Buckingham i wysyłanie życzeń świątecznych - mówi dyrektor placówki Edyta Kalarus.Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie wiedzy w praktyce – redagowanie życzeń w języku angielskim. Dodatkową motywacją dla uczniów jest fakt, że piszą do kogoś sławnego.

To nie pierwsza odpowiedź od Rodziny Królewskiej – kartki czy listy, które do nas docierają podpisywane są np. przez damy dworu. W 2014 roku otrzymaliśmy podziękowania za kartkę, którą uczniowie wykonali z okazji pierwszych urodzin Księcia George’a oraz odpowiedź od Księżnej Kate na list napisany przez uczennice Klubu Europejskiego działającego w szkole. W roku szkolnym 2014/2015 cieszyliśmy się z odpowiedzi na życzenia z okazji Bożego Narodzenia od Księżnej Kate i Jej rodziny, a także z życzeń noworocznych od Królowej Elżbiety II. Elżbieta II i Księżna Cambridge dziękowały także za życzenia z okazji Wielkanocy w 2015. W tym samym roku otrzymaliśmy również pozdrowienia z Watykanu od Papieża Franciszka. Na początku tego roku do szkoły przyszły podziękowania za życzenia świąteczne od Księżnej Cambridge oraz Królowej Elżbiety II. Oryginalna korespondencja (kartki, listy, koperty) znajduje się w kronice naszej szkoły.

Choć w dobie poczty elektronicznej tradycyjne pisanie listów czy kartek jest coraz mniej popularne, to uczniowie nie tylko chętnie piszą życzenia, ale także własnoręcznie wykonują kartki. Cieszą się, że trzymają w ręku list, który jeszcze kilka dni temu ktoś adresował np. w Pałacu Buckingham. Jest to dobry sposób doskonalenia języka angielskiego, a także świetna forma promowania szkoły i miasta.

Beata Bogdanowicz-JazBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.