Reklama [góra]

To może być jedyna powiatowa inwestycja drogowa w Chojnie w tym roku


Powiat od kilku lat mocno inwestuje w swoją infrastrukturę drogową. W 2017 roku na remonty dróg zaplanowano około 8 milionów złotych. W Chojnie szansę na gruntowny remont ma most znajdujący się na ulicy Mickiewicza. 

Radni powiatowi już w ubiegłym roku wspólnie z zarządem powiatu ustalali plany inwestycyjne na przyszły rok, wśród nich znalazł się most znajdujący się przy ulicy Mickiewicza w Chojnie. W ubiegłych latach powiat przy udziale środków zewnętrznych i wkładzie gminy, wyremontował ulicę Jagiellońską. Poprawiono również drogę w Grzybnie i kawałek jezdni prowadzącej w kierunku Kamiennego Jazu.

Obiekt jest w nienajlepszy stanie technicznym. W ramach inwestycji most ma przejść gruntowy remont, podobnie jak nawierzchnia ulicy Mickiewicza. Zaplanowany koszt zadania to ok 1 milion złotych.

Jak informuje Wydział Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym - do Ministerstwa Infrastruktury w lutym br. został złożony wniosek o dofinansowanie zadania. Powiat liczy na 50% dofinansowania. Pozostała kwota, czyli ok 500 tysięcy złotych została już zaplanowana w budżecie.

O tym, czy wniosek zostanie pozytywnie zaopiniowany dowiemy się najpóźniej za kilka miesięcy. Jeżeli ministerstwo przyzna dofinansowanie, prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.