Reklama [góra]

Kaziuki 2017 i 15 lat Sami Swoi [foto]W dniu 4 marca 2017r. w świetlicy wiejskiej w Zielinie odbyły się tegoroczne mieszkowickie "Kaziuki" połączone z jubileuszem zespołu "Sami Swoi" z Zielna, który działa pod patronatem Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach.

Na to podwójne wydarzenie przybyły zespoły , które od lat spotykają się na wspólnych koncertach. Benefis zespołu Sami Swoi rozpoczęli: Barbara Nowicka dyrektor MGOK Mieszkowice oraz Zbigniew Ciszek instruktor i Zofia Szeremeta nieformalna kierowniczka, a zarazem gospodyni spotkania.

Wśród gości byli między innymi władze samorządowe Gminy Mieszkowice na czele z Burmistrzem Andrzejem Salwą, ks .Proboszcz Andrzej Tychoniec, sołtys Józef Mroziak, delegacje KGW z Witnicy, członkinie Klubu dorosłego człowieka z MOK Moryń oraz zespoły: Platerówki z Boleszkowic, Nowinianki z Nowin Wielkich , Cantores z Witnicy, Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą, Kalimera z Piasek, Jarzębina z Chojny, Marzenie z Polic, Niespodzianka, Dobrawa i Kapela Niedźwiadki z MGOK Mieszkowice .

Instruktor Zbigniew Ciszek przypomniał najważniejsze osiągnięcia zespołu i podkreślił ostatni sukces w Krakowie na Festiwalu piosenki niezłomnej - w brzmieniu zespołu słychać naturalną śpiewność kresowian, gdyż członkowie grupy mają swoje korzenie właśnie tam. 

Następnie rozpoczął się korowód serdecznych i miłych życzeń, które składali zaproszeni goście i sympatycy zespołu. Niektórzy jak Dobrawa i Calimera śpiewająco. Dużym, radosnym zaskoczeniem było otrzymanie od Kapeli Familia z Warnicy kompletu czerwonych marynarek estradowych oraz talonu od Burmistrza Mieszkowic.Po życzeniach cała sala wzniosła symboliczny toast za pomyślność i zdrowie członków zespołu, wszyscy gromko odśpiewali 100 lat. Po poczęstunku, który przygotowały niezawodne panie z KGW z Zielna rozpoczęły się nasze Kaziuki. Sami Swoi zaśpiewali przepiękną pieśń Polesia czar, która wzruszyła wszystkich słuchaczy. Zespoły przygotowały bardzo różnorodny repertuar od lwowskich piosenek podwórkowych do nostalgicznych i rzewnych pieśni wileńskiej. Każdorazowo wykonania dostarczały widzom wiele i wzruszeń, a zespoły otrzymywały za nie zasłużone oklaski. Piękne piosenki o wzruszających treściach nie straciły nic ze swojego uroku i znaczenia, dlatego warto kontynuować tradycje spotkań z piosenkami naszych rodaków z kresów wschodnich. Żegnając uczestników spotkania Zofia Szeremeta i Barbara Nowicka podziękowały wszystkim za wspaniałą atmosferę imprezy i zaprosiły na kolejne spotkania zespołów śpiewaczych.Organizatorzy, MGOK Mieszkowice i zespół Sami Swoi dziękują wszystkim , którzy wspomogli organizację uroczystości, a byli to Panie z KGW Zielin, Sołtys Józef Mroziak, Mamy z Rady Rodziców SP Zielin, Tadeusz Szymczak. Dziękujemy wszystkim, w tym zespołom za przepyszne ciasto przyniesie na spotkanie. Gorące i szczere podziękowania za przepiękne występy dla każdego uczestniczącego zespołu.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.