Reklama [góra]Klasa - polski film w niemieckich szkołach [video]


W szkole podstawowej nr 1 w Skawinie autor filmu Filip Spólnik oraz uczniowie klasy 5A w ramach warsztatów filmowych zrealizowali pełnometrażowy film profilaktyczny. Produkcja będzie teraz tłumaczona na język niemiecki i puszczana równolegle w szkołach powiatu gryfińskiego jak również w całym powiecie Uckermark.

Główną bohaterką jest uczennica Anna Marchwicka, która jest poniżana przez swoich rówieśników. Nie tylko w szkole ale i również w mediach społecznościowych podczas rozmów na tzw. czacie. Bohaterce, w wyniku nagromadzenia negatywnych emocji przychodzi na myśl ucieczka z domu. W jej życiu zjawia się Kuba Więckiewicz, który żałuje swoich zachowań wobec Ani i postanawia jej pomóc w odnalezieniu się w szkole.


dlaczego mi pomagasz?
kiedyś też mnie przenieśli do innej klasy i też mnie tak tępili
To nie takie proste jak mogło by się wydawać. 
Przetłumaczenie filmu, puszczenie go w niemieckich szkołach to nie jest jednak taka prosta sprawa jakby mogła się wydawać. Na pierwszym miejscu jest pozyskanie wszelkich zgód autorów materiału. - mówi nam Michał Zaniewski, jeden z organizatorów tego wydarzenia.

Gdy zgody zostały tylko podpisane, organizatorzy przedsięwzięcia dostali zielone światło aby móc stawiać kolejne kroki.

Jak będzie wyglądać praca nad projektem "Klasa"? 
W projekcie zaplanowana jest młodzież dwujęzyczna (polsko-niemiecka). Lektora lub opcję dubbingu podłoży dziesięcioro dzieci ze szkół podstawowych w Gartz lub Tantow. W wydarzeniu wezmą również udział 3-4 osoby dorosłe, które również podłożą swój głos.

Film zostanie puszczony w całym powiecie Uckermark - dodaje Michał Zaniewski.

Uckermark to niemiecki kraj związkowy Brandenburgii. Siedzibą powiatu jest miasto Prenzlau. Jest on najbardziej na północ położonym powiatem kraju związkowego.

Tłumaczenie sfinansuje Urząd Miasta w Gartz ze środków własnych lub z funduszu euroregionu Pomerania.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.