Reklama [góra]

Ma 20 lat i pochodzi z Chojny, jej zdjęcie trafiło na prestiżowy portal fotograficzny [wywiad]


Jest dwudziestoletnią, skromną dziewczyną z pasją. Jej zdjęcie trafiło na stronę Vogue, czyli jednego z najbardziej prestiżowych pism na świecie. 

Jej fotografia "River pearl" trafiła na stronę Italia Vogue. Jest to włoski serwis poświęcony fotografii. Portal stworzony dla młodych ludzi z całego świata. To właśnie w tym serwisie wyłapuje się młode talenty. W tym gronie znalazła się właśnie Kinga Prociów, która pochodzi z Chojny.
Ja chciałam wam przedstawić moja zdolna córkę, która może śmiało prezentować nasze miasto - pisze do nas mama Kingi. 

Zrobienie dzisiaj dobrego zdjęcia to rzecz prosta, tym bardziej, że w naszych telefonach mamy bardzo dobre aparaty. Zrobienie zdjęcia który chwyci za serce to rzecz trudniejsza. 

Możemy wyróżniać dwa rodzaje zdjęć. Co to oznacza? Zdjęcie po małej obróbce w programie graficznym, podkreślając lub minimalizując kolory itd. Drugim typem zdjęcia jest zabawa z grafiką. na jednym zdjęciu można zauważyć wiele warstw, które dają na efekt "wow" ale w tym momencie zdajemy sobie sprawę , że fotograf spędził bardzo dużo godzin lub dni przy zabawie. 

Kinga Prociów (na zdjęciu powyżej od lewej) należy do tej pierwszej grupy. Jej stylem nie jest nakładanie wielu warstw do zdjęcia a niewielka ingerencja barwna, zminimalizowanie cieni oraz podkreślenie najważniejszych punktów na zdjęciu. 

 fot. Kinga Prociów

Od kiedy interesujesz się fotografią? Kiedy postanowiłaś wejść w punkt gdy myślałaś o niej poważniej?


Fotografią interesowałam się już od małego, może nie profesjonalnie bo to były zwykłe zdjęcia bez żadnej wiedzy, takie dla siebie i koleżanek. Wtedy to były moje pierwsze spotkania z programami do obróbki, ale mniej więcej wiedziałam z jakimi parametrami się jak obchodzić. Ale zawsze myślałam o jakichś lepszych pomysłach na zdjęcia, których nie potrafiłam wykonać. Dopiero jakby Szczecin otworzył mi oczy, że przecież mogę się tego nauczyć. I tak od jakichś 4 trochę więcej rozwijam się w swojej pasji i staram się wykształcić własny styl.

Opisz swoje zdjęcie. Jak myślisz dlaczego je wybrali? Co w nim jest takiego?

Vogue ma jednak swój gust jeśli chodzi o przebieranie zdjęć. Myślę że to jest właśnie kwestia tej kobiecej delikatności którą uchwyciłam na zdjęciu i to je wyróżniło
River pearl tak nazwałam zdjęcie Jest w nim coś spokojnego, miejsce oddawało klimat takiego trochę azylu stąd pomysł na zdjęcie

Nie idziesz w kierunku fotografii z imprez: wesela, komunie, osiemnastki itd. Dlaczego, przecież z tego można dobrze zarobić.

Żeby robić zdjęcia na tego typu event'y trzeba zainwestować w dobry sprzęt, którego nie mam. Poza tym, bardziej by mnie interesowało robienie zdjęć reportażowych po świecie, to jest coś. Zdjęcia z imprez są owszem dobrze płatne i mogłabym je robić dla zarobku, ale są też wg mnie mało ambitne.

Mało ambitne? Czy według Ciebie, to zdjęcie też jest mało ambitne?


Ukazuje emocje i na tym to polega ale porównując do zdjęć reportażowych z National Geographic gdzie trzeba być w odpowiednim miejscu i czasie to to jest wg mnie bardziej
Bo fotografia 18 stek, komunii, to się zalicza w fotografie codzienną.

Czy wiążesz z fotografią swoje plany?

Jeszcze nie wiem, na pewno bym chciała ale jeszcze nie planuje nic konkretnego
Na pewno dalej będę chciała realizować swoje pomysły

Inspirujesz się pracami John'a Stanmeyer'a?

Może nie inspiruje ale chciałbym robić zdjęcia w podobnym kierunku i podobają mi się jego prace

fot. Kinga Prociów
Czy to nie jest kreowanie swojego stylu po przez wpatrywanie się w pracę innego fotografa?

Jarosław Wasek, jego pracami się inspiruje jeśli chodzi o zdjęcia artystyczne którymi aktualnie się zajmuje. Kreowanie własnego stylu jest wtedy kiedy po obserwacji pracy tych osób którymi się inspirujesz sam wyciągasz jakieś wnioski i kształtujesz swój własny. Bo jest oczywiste że lepiej być oryginalnym, niż robić to samo co ktoś inny.

Wracając do Twojej pracy. Skąd pomysł na taką fotografię? Gdzie zostało zrobione?

Dziewoklicz w Szczecinie
Na początku był plan zrobienia delikatnej sesji, miałam do tego strój który jest na zdjęciu i wg mnie najbardziej pasował by do piasku
Wg mnie poza modelki najbardziej oddawala by klimat i dlatego poszlysmy w tym kierunku.

Rozmawiał: Przemysław Kaweński

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.