Reklama [góra]

Matka i syn zaatakowali policjantów


Zarzuty gróźb karalnych, znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy policji z Posterunku Policji Widuchowa-Banie usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Banie i jego 46-letnia matka. Krewkiej mamie i synowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kiedy policjanci Posterunku Policji Widuchowa-Banie jechali a by dokonać zatrzymania 19-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Banie nie spodziewali się, że zostaną zaatakowani przez młodego mężczyznę i jego mamę. Mężczyzna tego samego dnia na przystanku PKS, na Pl. Barnima w Gryfinie groził 16-letniej dziewczynie uszkodzeniem ciała.

Kiedy policjanci wyprowadzali mężczyznę z mieszkania ten w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej kopnął obuta nogą jednego z nich w okolice ud, rękoma próbował zepchnąć funkcjonariusza ze schodów a następnie ugryzł go w lewe przedramię. W tym samym czasie krewka mama w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej stosowała przemoc fizyczną wobec funkcjonariuszy chwytając i szarpiąc ich za mundury.

Młody mężczyzna wraz z matką zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie gryfińskiej komendy. Postawiono im zarzuty gróźb karalnych oraz znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji. Wobec 19 latka Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował dozór policyjny. Mamie i synowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.