Reklama [góra]

Przygotowania do międzynarodowych spotkań we Francji i na Grenlandii


Ostatnie miesiące pracy w projekcie upłynęły nam na systematyzowaniu informacji na temat ekologii, flory, fauny i minerałów, które zdobyliśmy podczas zajęć w Parku Narodowym „Ujścia Warty” w Słońsku, Geoparku w Moryniu, Nadleśnictwie Mieszkowice i Gryfino oraz Biogazowi Bara. 

Były one nam niezbędne do przygotowania ulotek i broszur o zrównoważonym rozwoju w naszym otoczeniu. Tym samym problemem zajmowały się również nasze szkoły partnerskie. W styczniu wymieniliśmy się materiałami, aby zająć się ich tłumaczeniem. Chcemy podczas marcowych spotkań na Grenlandii i we Francji stworzyć czterojęzyczne broszury na temat ekologii w naszych szkołach i naszym otoczeniu.

Spotkania w szkołach partnerskich zaplanowane są w dniach 27-31 marca 2017 r. Do Granville we Francji wyjeżdża 17 -osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum, a do Saattut na Grenlandii 4- osobowa. Przygotowując się do tego wyjazdu, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat kultury, historii i przyrody obu krajów partnerskich, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych, podczas których wymienili się doświadczeniami zdobytymi w czasie poprzednich podróży, zaprezentowali encyklopedyczne informacje i internetowe fotografie oraz uczestniczyli w quizie tematycznym. Uczestnicy projektu przygotowują również na to spotkanie prezentację multimedialną o ostatnim spotkaniu w Chojnie i całorocznej pracy projektowej. Każdy z uczniów ma też swój udział w opracowaniu jednej kartki do notatników w roku szkolnym 2016/2017, które zabierzemy ze sobą, by wymienić się z partnerami.

Od kilku tygodniu uczniowie naszego gimnazjum pozostają w internetowym kontakcie z uczniami, którzy będą ich gościć w swoich domach. Plan zajęć nadesłany ze szkół partnerskich zapowiada się obiecująco. Z pewnością czeka nas dużo niezapomnianych wrażeń. Będziemy je dokumentować i na pewno o nich napiszemy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.