Reklama [góra]

Styropian czym jest i gdzie się go stosuje?


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dokładnie czym jest styropian i gdzie się go najczęściej stosuje? Postanowiliśmy nieco bardziej przybliżyć tego typu kwestie, abyś jeszcze lepiej mógł zrozumieć czym dokładnie jest ten surowiec.

Co to jest styropian?

Jest to materiał, który nazywany jest również polistyrenem ekspandowanym EPS, który jest otrzymywany poprzez spienienie polistyrenu. Warto wiedzieć, że polistyren jest polimerem, który produkowany jest w procesie polimeryzacji styrenu, który jest substancją pochodząca z rafinacji ropy naftowej. Kiedy zmiesza się polistyren z odpowiednimi dodatkami, to stanowi on świetna bazę do bardzo wielu tworzyw sztucznych.

Bardzo masowo produkuje się z polistyrenu jego formę spienioną, czyli styropian, który tutaj omawiamy. Powstaje on w wyniku niezwykle gwałtownego ogrzewania przy pomocy pary wodnej polistyrenu.

Gdzie się go stosuje?
Przede wszystkim wykorzystywany jest w budownictwie do wykonywania ociepleń budynków i poddaszy. To bardzo lekki materiał i łatwy w montażu. Dodatkowo stosuje się go również do docieplania posadzek, gdzie także sprawuje się znakomicie. Co więcej, jest to materiał stosunkowo tani, dlatego też tak masowo się go wykorzystuje w branży budowlanej. 

Jak kupować?
Wiele jednak zależy od tego, jakiej jakości styropian wybierzemy. Jest to niezwykle ważne i nie można pomijać tego czynnika. Najlepiej zatem decydować się na rozwiązania, które pochodzą od sprawdzonych na rynku firm, takich jak http://www.knauf-industries.pl/. Produkują oni również inne elementy ze styropianu, które dostarczane są do klientów w całej Polsce. Opinie są jak najbardziej pozytywne, dlatego też na skorzystanie z ich usług zdecydowała się tak spora rzesza osób.

Tutaj należy również zwrócić uwagę na to, aby wybierając styropian nie kierować się wyłącznie najniższą ceną. To najczęstszy błąd, który jest popełniany i często przez to ktoś kupuje styropian słabej jakości. Oczywiście cena jest jak najbardziej ważna i nie chodzi o to, aby przepłacać, ale nie można również przesadzać w drugą stronę.

Zachęcamy także do sprawdzenia szerokiej oferty na dodatki styropianowe, które używane są m.in do upiększania elewacji budynku. Są to różnego rodzaju akcesoria wykończeniowe, które umieszcza się np. wokół okien.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.