Reklama [góra]

Szkoły i przedszkola bez zajęć, nauczyciele strajkują [video]


W piątek 31 marca w całym kraju odbywa się "Strajk Szkolny. Protest trwa między innymi w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. 

- Walczymy o to aby nasze dzieci mogły się uczyć zgodnie z najnowszymi trendami europejskimi. Podstawy programowe, które do tej pory przedstawił MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej - red.) są do tej pory przestarzałe praktycznie przekopiowane z lat 80, 90. Podręczniki są nie gotowe na dzień dzisiejszy a mamy rozpocząć na nich pracę od września - mówi nam Katarzyna Król - Pilitowska, nauczyciel i przewodnicząca komitetu strajkowego w chojeńskim gimnazjum.

Nauczyciele są w szkołach, ale nie prowadzą żadnych zajęć.

- Reforma jest nieprzygotowana, sprawa wrażenie, że jest przygotowana na kolanie na szybko byleby ją tylko wprowadzić od 1 września 2017 roku - dodaje Król-Pilitowska.

Według szacunków Związku Nauczycielstwa Polskiego w strajku bierze udział ok 40% szkół. W naszym regionie odbywa się on między innymi w Szkole Podstawowej w Krzymowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni, Zespole Szkół w Moryniu oraz szkołach na terenie gmin Mieszkowice, Moryń i Trzcińsko Zdrój. W większości szkół protest odbędzie się w godzinach 7.30 - 15.30.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.